Dobré poledne, dnes je středa 2.10.2024
svátek slaví Olívie a Oliver,
zítra Bohumil

Přestože se mělo utkání sedmého kola okresního přeboru mezi rezervou Určic a Brodkem u Prostějova původně hrát v Určicích, oba kluby se dohodly na prohození pořadatelství. V Brodku totiž probíhaly hody a byla škoda nespojit jejich návštěvu s fotbalem. Oba týmy odehrály slušné utkání, které nepostrádalo náboj do poslední minuty. S výsledkem byli domácí fandové nakonec spokojeni.

Vše podstatné stran výsledku přinesl první poločas, v němž se tým Brodku u Prostějova ujal po dvaceti minutách hry vedení, když situaci po rohovém kopu zužitkoval nekrytý Zatloukal - 1:0. Určice se ale nenechaly vyvést z rovnováhy a Vodák si navedl míč na střed hřiště a krásně trefil k tyči - 1:1. Brodek byl ovšem v útoku nebezpečnější a lépe zvládal kombinaci před soupeřovou brankou. Tak se po půlhodině hry opět Zatloukal dostal k přízemnímu centru a míč z hranice malého vápna napálil pod břevno - 2:1. To ale ještě nebylo do poločasu vše. Třetí branka visela na vlásku, respektive na břevnu po dalším rohu, nakonec se ale do třetice radoval Leopold Zatloukal, který dostal před brankářem přihrávku od Ličmana - 3:1.
Na druhé straně se už dostával do šance po Kouřilově nabídce Vodák, jenže před brankářem zaváhal a obrana Brodku odvrátila na roh. Po přestávce se však už určická rezerva uplatnila, když po pěti minutách proměnila tlak v kontaktní branku. Po rohovém kopu totiž Král jen přizvedl centrovaný míč a Žáček míč dotlačil do branky - 3:2. I v dalším průběhu utkání byly Určice aktivnější a Brodku zřetelně docházely síly. Přesto ale mohl skóre navýšit Rakáš po narážečce s Fialkou. A jelikož nezakončil ani Sedlák, Určice se k vyrovnání už nedostaly.

POHLEDEM TRENÉRŮ
Petr ZBOŘIL – Sokol Brodek u Prostějova:
„Se třemi body jsme určitě spokojeni. Oceňuji, že jsme se sešli v hojném počtu, dali jsme šanci mladým dorostencům. Dva z nich byli poprvé na hřišti, přičemž předvedli výborné výkony, nebáli se a dostávali se do šancí. Ve druhém poločase jsme bohužel fyzicky odpadli, projevila se absence letní přípravy. Hráli jsme druhý zápas po změně trenéra a dáváme kluky postupně dohromady. Chceme dát šanci mladým a dnes potvrdili, že své místo v sestavě mají. Soupeř také prostřídal šikovné mladé kluky, dal rychlý kontaktní gól. Mrzí nás neproměněné šance, mohli jsme dohrávat v klidu a zahrát si fotbal, takhle jsme se báli o výsledek.“
Karel VLACH – Sokol Určice „B“:
„Utkání jsme začali špatně. Dostali jsme branky z křídelních prostorů, jednou po rohovém kopu, tohle prostě musíme uhlídat. Za stavu 1:1 jsme dostali laciný gól a bohužel se nám to v čase nevyplatilo. Neproměnili jsme dvě tutovky, ale to se stává. O přestávce jsem kluky nabádal k větší aktivitě, abychom soupeře dostali pod tlak, což se nám povedlo. Poměrně brzy jsme dali kontaktní branku, ale to bylo kromě jedné příležitosti z naší strany vše. Chuť a touha po bodu byly v druhém poločase zřetelné a z tohoto pohledu jsem spokojen.“

Určice "B" - Brodek u Pv 2:3 (1:3)
hráno v Brodku u Pv
Branky: 26. Vodák, 50. Žáček – 20., 30. a 40. Zatloukal. Rozhodčí: Brychta – Zemánek, Kolařík. ŽK: 71. Bureš. Diváků: 100.
Určice „B“: Pokorný – Grulich, Mlčoch, Bureš, Kadlec – Vajdík, Vodák (46. Plajner), Žáček (55. Hudský), Berčák – Střebský (72. Mašek), Kouřil (82. Pavlů). Trenér: Karel Vlach.
Brodek u PV: Král – Hudeček (51. Kořínek), Gamberský, Smékal, Buriánek – Zatloukal, Fialka (84. Matoušek), Vlachynský (46. Soldán), Piňos (57. Sedlák), Typner – Ličman (46. Rakáš). Trenér: Tomáš Bureš.n.

Další výsledky 6. kola: Otaslavice – Brodek u Konice 1:1 (0:0), Hon Martin – Burget Aleš, Nezamyslice – Vícov 2:0 (0:0), Hájek David, Musil Miroslav, Hvozd – Vrahovice 0:8 (0:3), 5x Studený Jan, 2x Dvořák Jan, Farný Pavel, Dobromilice – Čechovice „B“ 3:0 (1:0), 2x Šenkyřík Petr, Richter Patrik, Ptení – Výšovice 1:0 (0:0), Dospiva Oldřich, Tištín – Horní Štěpánov 5:3 (4:3), 3x Kratochvíl Jakub, Návrat Rudolf, Rehák Ondřej – Fojt Jiří, Klügl Richard, Janíček Kamil