Dobré odpoledne, dnes je středa 2.10.2024
svátek slaví Olívie a Oliver,
zítra Bohumil
Ilustrační foto

Se stoprocentním bodovým ziskem zvládli úvodní dvě kola „A“ skupiny I.A třídy fotbalisté Konice. Týden po výhře 2:0 na půdě Haňovic výsledkem 6:1 doslova přejeli tým SK Řetězárna a proti mužstvu z České Vsi si tak odbyli úspěšnou podzimní premiéru na vlastním trávníku. A díky tomuto drtivému představení si vylepšili skóre na 8:1 a posunuli se do čela celé soutěže.

„Je to výborné. Kladl jsem důraz na začátek soutěže a jsem rád, že máme šest bodů. Herně se zvedáme a kluci si začali věřit, to je strašně důležité,“ libuje si konický lodivod Petr Ullmann.
Domácí rozdělili sexteto svých zásahů rovnoměrně do obou poločasů. Skóre otevřel již ve čtrnácté minutě proměněnou penaltou Roman Kamený, čtyřiadvacet minut po něm se prosadil Petr Tichý a v nastavení upravil již na 3:0 teprve šestnáctiletý Michal Oščádal.
„Měli jsme dobrý začátek. Vletěli jsme na soupeře a do desáté minuty jsme si vytvořili tři gólovky. Nedali jsme je, brzy nato jsme ale utekli po lajně a přišel faul na Romana Kameného. Gólem na 1:0 jsme se uklidnili a dokázali jsme dvakrát skórovat ze standardky,“ ohlížel se pětatřicetiletý trenér, jenž kvůli tomuto souboji chyběl v sestavě souběžně hrajícího Jesence, za prvním poločasem vítězného střetnutí.
Po změně stran si domácí museli počkat na branku až do závěrečné čtvrthodiny, o to drtivější však byl jejich finiš, když na druhý přesný úder v podání Petra Tichého navázal pět minut před koncem střídající Jan Mohelník a v poslední minutě uzavřel skóre ten, kdo se postaral i o úvodní změnu, tedy Roman Kamený. Řetězárna dokázala kontrovat jen snížením na 1:4.
„Ve druhé půli byla nejprve slabší pasáž, pak jsme soupeři odskočili na 4:0. Dopustili jsme se drobné chyby a soupeř snížil, dokázali jsme ale přidat další góly. Výsledek je celkem zasloužený, hned od úvodu jsme je zatlačili a měli jsme až drtivou převahu, spoustu dalších šancí jsme ještě nedali,“ upozornil Ullmann.
V dalším pokračování soutěže se Koničtí vydají do Bělkovic. Začíná se v sobotu o půl páté odpoledne a půjde o souboj prvního s posledním, domácí jsou totiž bez bodu a mají skóre 1:9. „Byl jsem se na ně v sobotu podívat při prohře 0:7 v Litovli a odnesl jsem si spoustu poznatků. Vím, co budeme hrát, a jedeme si pro další body. Chceme zvítězit a prodloužit naši šňůru,“ předeslal kouč aktuálního lídra „A“ skupiny I.A třídy.

Sokol Konice - SK Řetězárna 6:1 (3:0)
Branky: 14. z penalty a 90. Kamený, 38. a 76. Tichý, 45. Oščádal, 85. Mohelník – 79. Jati z penalty. Rozhodčí: Bartuněk – Hubený, Gábor. Sestava Konice: Vévoda – Knoll (86. Ryp), Rus, Oščádal, F. Drešr – Kořenek (69. Mohelník), J. Kořenovský, Širůček (83. Jurník), Tichý – Kamený, Žondra (66. Bross). Trenér: Petr Ullmann.

FGP Studio 1.A třída skupina „A“
2.kolo: Litovel – Bělkovice 7:0 (6:0), 3x Bednář Radek, Kučera Marek, Heinz Petr, Šrom Albert, Sklenář Miroslav (vl.), Maletín – Haňovice 6:1 (3:0), 4x Kloss Jiří, Chudáček Martin, Kožela Jaroslav – Přikryl Tomáš, Slavonín – Moravský Beroun 1:3 (0:0), Semjon Martin – Novák Pavel, Lacman David, Hlaváč Marek, Hlubočky – Náměšť na Hané 2:3 (0:1), 2x Henkl Jiří – 3x Fišara Miroslav, Chválkovice – Bohdíkov 0:1 (0:1), Krňávek Adam, Konice – Řetězárna 6:1 (3:0), 2x Tichý Petr, 2x Kamený Roman, Mohelník Jan, Oščádal Michal – Jati Filip, Paseka – Bohuňovice 3:2 (0:2), 2x Popelka Jan, Vojtášek Petr – Fryčák Mojmír, Fryčák Martin