Dobrý podvečer, dnes je středa 2.10.2024
svátek slaví Olívie a Oliver,
zítra Bohumil

FOTOGALERIE Ještě nějakých pět minut před koncem to vypadalo na senzační vítězství domácích. Nováčkovi MSFL však valem ubývaly síly a brejk dvojice Hapal-Kroupa srovnal skóre. Favorit z Hané v posledních minutách svého soupeře doslova ždímal a v nastavení rozhodl zápas ve svůj prospěch. Večerník utkání sledoval přímo na stadionu.

První náznak šance vyprodukovali domácí, když Horák zprava netrefil brankový prostor, už po deseti minutách se však domácí mohli radovat z premiérové branky v třetí lize. Po rohovém kopu a odraženém míči dopravil balón do branky Šupák - 1:0. Aktivitou na levém křídle hýřil Píchal a jeho první střelecký pokus ještě Kameník v domácí brance se štěstím zlikvidoval. Když však Hapal zprava naservíroval míč před branku, Píchal se elegantním zaseknutím zbavil dobíhajícího obránce a do odkryté branky srovnal skóre - 1:1. Od tohoto okamžiku utkání sklouzlo do nepříliš pohledného průměru, kdy ani jedna strana nenabídla zajímavou akci. Všechny pokusy končily mimo, nebo je bez potíží pokryli oba gólmani. Trochu vzrušení přinesla až žlutá karta pro stopera Ruse, který za dres zatáhl unikajícího soupeře. Těsně před přestávkou prodloužil hlavičkou míč z nepřímého kopu do Kameníkových rukavic Kroupa.

Druhý poločas začal sérií tří rohů Prostějova, který z nich ovšem nic nevytěžil. Po stejné herní situaci mířil jeden z domácích borců mimo branku. Před domácí rozehrávkou nepřímého volného kopu zaznělo prorocké skandování „Už se veze!“ a byl to opět Šupák, který míč hlavou prodloužil za Jíchova záda - 2:1. V té chvíli to s favoritem nevypadalo vůbec dobře. A mohlo být rozhodnuto, kdyby dvojice Němec-Dydowicz dotáhla do konce rychlý kontr. Jícha svůj tým podržel stejně jako deset minut před koncem po rohu domácích. Pět minut před koncem ale utekla dvojice Hapal-Kroupa a kapitán hostí dopravil na dlouhou nohu míč k tyči - 2:2. Při závěrečném tlaku nejprve Schuster po rohu hlavičkoval nad branku, po dalším rohu si míč na hranici šestnáctky našel Langer a střelu k tyči dobře „schoval“, takže gólman neměl šanci - 2:3! Zatímco hostující lavička vybuchla nadšením, domácí měli křeče ve svalech i na duši.

Pozápasové hodnocení trenérů

Milan FURIK - trenér TJ Jiskra Rýmařov:

„Porážku jsme si zavinili tím, že jsme nedokázali vstřelit třetí branku. Přestože příležitosti jsme k tomu měli, soupeře podržel gólman. O zápase by bylo rozhodnuto. Pak se otočilo štěstí k Prostějovu, který chtěl uspět. Z naší strany to bylo dost smolné utkání. Bylo vidět, že se Prostějov trápí, dával dlouhé balóny, chvílemi nevěděl, co hrát, a bál se kombinovat, abychom nevypíchli balón. Na novou soutěž jsme se dokázali adaptovat, přestože dostupování hráčů je zde mnohem rychlejší než v nižších soutěžích. Na hráčích bylo znát, že je fotbal baví a nemám jim co vytknout.“

Oldřich MACHALA - trenér 1.SK Prostějov:

„Zápas jsme si málem prohráli sami, dostat dvě branky ze standardních situací je trestuhodné, to se prostě nesmí stát. Domácí mají dobré, bojovné mužstvo, bylo jasné, jak budou hrát, přesto jsme si nechali dát tak hloupé góly. Kdyby nás za stavu 2:1 nepodržel Jícha, dopadlo by to asi jinak. Zápas jsme ale mohli zvládnout úplně jinak, kdybychom využili šancí v prvním poločase. Byly situace, kdy jsme mohli jít sami na bránu. Otočení výsledku nás stálo moc sil, klobouk dolů před kolektivem. Musím poděkovat klukům, že bojovali až do konce.“

FORTUNA MSFL - 1. kolo:

TJ Jiskra Rýmařov - 1.SK Prostějov 2:3 (1:1)

Branky: 10., 67. Šupák - 18. Píchal, 85. Kroupa, 90. (+2) Langer

Rozhodčí: Cieslar - Bureš, Mikeska. Žluté karty: 45. Kocúr, 90. Kameník - 41. Rus, 87. Kroupa. Diváci: 410.

Statistiky: rohové kopy 5:7, střely na branku 5:7, střely mimo 5:3.

sestavy týmů:

TJ Jiskra Rýmařov: Kameník – György, Harazin, Fiala, Horák (85. Hleba) – Kocúr (90.+1 Němec), Dydowicz, Němec, M. Furik – Šupák, Ondruška. Trenér: Milan Furik

1.SK Prostějov: Jícha - Machynek, Schuster, Rus (46. Langer), Sečkář – Šteigl (78. Fládr), Pančochář, Sus, Píchal (67. Hirsch) - Hapal, Kroupa. Trenér: Oldřich Machala