Dobrý večer, dnes je středa 2.10.2024
svátek slaví Olívie a Oliver,
zítra Bohumil

FOTOGALERIE: Zatímco úvod sobotního utkání zalévaly sluneční paprsky, v průběhu zápasu prvního kola českého poháru MOL Cup se zatáhlo do té míry, že trávník začaly zkrápět provazy vody. Pět minut před koncem dokonce v takové míře, že hlavní arbitr na nezbytně nutnou dobu přerušil utkání. To už bylo ale o postupujícím rozhodnuto, po dvou brankách z kopaček prostějovských fotbalistů v prvním poločase přišla pojistka hned dvě minuty po změně stran. Na postupu eskáčka nemohla nic změnit ani penalta domácích. Zajímavostí bylo, že na mohelnické lavičce se jako hlavní kouč objevil prostějovský rodák Karel Trnečka!

Zápas začali aktivněji hosté a brzy došlo na standardní situace. Po rohu se k hlavičce dostal Schuster, mířil ale nad branku. Stejně se už po šesti minutách vedlo Kroupovi, který dostal opět ideální centr od Šteigla. Prostějovský kapitán ovšem druhou příležitost nepromarnil a po dalším z rohů usměrnil balón k tyči domácí svatyně - 0:1. Za pár minut mohl po Langerově průniku zvýšit pohotovou střelou Pančochář, domácí brankář Hora byl ale proti. Ten se vytáhl i při sólové akci Píchala. Domácí zahrozili až po více než půlhodině, kdy Šichor našel ve střelecké pozici Baču, jeho pokus ale zblokovala obrana. Osm minut před přestávkou přetavil přízemní centr v druhou branku Píchal - 0:2. A mohlo být ještě veseleji, kdyby Šteigl proměnil tutovku, do níž jej uličkou vyslal Pančochář.
Co se nepovedlo těsně před přestávkou, přišlo těsně po ní. Propadlý centr zleva si před brankou našel úplně osamocený Machynek a s klidem proměnil - 0:3. Druhou vyloženou šanci v zápase měl Šteigl chvíli před vypršením hodiny hry: brejk dva na jednoho rozjel Kroupa a záložník s číslem 12 nechal jen vyniknout brankáře Horu. Se začínajícím deštěm jako by eskáčku docházela šťáva. Nejprve Jíchovu tyč orazítkoval po dalekonosné střele Olejník, vzápětí Sečkář fauloval u hranice šestnáctky Kotůlka a nařízenou penaltu proměnil Pezzotti – 1:3. Po zbytek utkání měli v kulminujícím dešti více míč na kopačkách domácí, k vážnějšímu ohrožení Jíchovy branky se už ale nedostali.

Karel TRNEČKA
- trenér FK Mohelnice:
„V prvním poločase byl jasně lepší Prostějov, my jsme hráli bojácně, nebyli jsme schopni si třikrát čtyřikrát přihrát. O přestávce jsem hráče nabádal k tomu, aby zvedli hlavy, což se do jisté míry podařilo, protože v druhém poločase byl zápas naprosto vyrovnaný. Nastřelili jsme tyčku, hosté samozřejmě měli dobré příležitosti také. Kvalita byla na jejich straně, většina hráčů disponuje zkušenostmi z druhé ligy. V našem týmu bylo pět hráčů, kteří toho moc nenahráli. Po sezóně nám odešlo asi šest hráčů základní sestavy a přišli jen dva. Musím ale všechny pochválit za to, že zápas odbojovali, a výsledek považuji za spravedlivý.“

Oldřich MACHALA
- trenér 1.SK Prostějov:
„Za prvé jsme sem přijeli vyhrát. A to se povedlo. V prvním poločase jsme předvedli velmi kvalitní výkon, výsledek o přestávce měl být mnohem výraznější, příležitostí na to měli hráči dost. Zápas mohl být dávno rozhodnutý, po hodině hry jsme měli vést pět šest nula. Pak dostaneme gól a zbývající čas se obáváme o výsledek. Na hře z prvního poločasu chceme rozhodně stavět, jen musíme být efektivnější v koncovce, čemuž v soutěži věřím. Na doladění máme ještě dva týdny. Každý hrál o svoje místo a hráči to vzali za své po celých devadesát minut. Mrzí mě zbytečná penalta, kope se proti nám každý zápas a to je špatně.“