Dobrý večer, dnes je středa 2.10.2024
svátek slaví Olívie a Oliver,
zítra Bohumil

FOTOGALERIE: V obci uprostřed lesů a mimo sálavý žár města se uplynulou středu odehrálo třetí přípravné utkání prostějovských fotbalistů před startem třetí nejvyšší soutěže. Soupeřem byl jiný účastník MSFL, tým olomoucký 1.HFK. Ten vedl jako nový trenér Roman Sedláček, v jarní části kouč Olšan u Prostějova. První poločas ovšem nepříjemně připomínal neslavný herní projev uplynulé jarní sezóny. Po přestávce sice přišlo zlepšení, po mnoha nevyužitých šancích však gól eskáčka do holické sítě přišel pozdě.

Trenér Oldřich Machala měl k dispozici pravého halfa Šteigla a útočníka Kroupu, ve středu zálohy dostal šanci se předvést Martin Schlehr z divizních Kozlovic. První vynucená změna přišla už po dvaceti minutách hry, kdy levého beka Zimčíka kvůli zranění nahradil Sečkář. Blízko otevření skóre byl překvapivě stoper Sus, který ale nedokázal dopravit do brány míč, vypadnuvší gólmanovi po předchozí Petrovićově střele. „Loženku“ měl deset minut před pauzou Kroupa, kterému zprava parádně odcentroval Šteigl, jenže zkušený střelec usměrnil na malém vápně míč nad břevno. A tak se stav měnil na druhé straně. Machynek s Neoralem zastavil průnik soupeře podle sudího Peřiny, který má praxi na lajně, nedovoleně a nařízenou penaltu Řehák proměnil - 0:1.
Po krátké přestávce se na hřiště dostali opět na pravé straně obrany Milan Machálek a v záloze Fládr s Langerem. Solidní kombinaci rozehrál Schlehr, Kroupa zpracoval hlavou míč pro Hapala, jenže jeho střelu zblokovala holická obrana. Na druhé straně vzápětí míč směřoval těsně vedle Neoralovy tyče. Pak zůstal na dva soupeřovy hráče vzadu osamocený Machálek a Buček brejk samostatně zakončil - 0:2. Další průnik Olomouckých skončil v boční síti. Snaha eskáčka o korekci výsledku gradovala v poslední pětiminutovce. Po Fládrově nepřímém kopu mířil Schuster těsně vedle, Hapal však vzápětí zprava poslal míč do protipohybu gólmana na vzdálenější tyč a snížil na 1:2. Konečné slovo ale měli hráči 1.HFK v 89. minutě, kdy se po centru Seiberta krásně hlavou prosadil na přední tyči Chlopek 1:3.

Pozápasové hodnocení trenéra Oldřich MACHALA - trenér 1.SK Prostějov:
„S herním projevem tentokrát spokojeni být nemůžeme, zejména v prvním poločase. Čekal jsem hodně bojovný zápas, a také to tak bylo. Udělali jsme v závěru poločasu chybu, penalta byla úplně zbytečná. Na druhou stranu jsme si vypracovali dvě dobré šance a ty musíme proměňovat. Bohužel jsme branky nedali a soupeř nás v druhém poločase potrestal. Byl bojovnější, v pokutovém území byl daleko důraznější a vyhrál zaslouženě. Přesně takto to vypadalo v druhé lize, pokud nedáme gól, je problém. Musíme dál pracovat. Změn v kádru je přece jen hodně a vše si musí sednout.“