Dobré ráno, dnes je čtvrtek 3.10.2024
svátek slaví Bohumil,
zítra František

FOTOGALERIE: Průběh jako přes kopírák. Reportáže z venkovních utkání 1.SK Prostějov by bylo možné si připravit předem. První branka po hrubé chybě v úvodních minutách, brzy následovaná druhou. A je po zápase. Gól do šatny pak jistí výsledek a druhý poločas se jen dohrává.

Nejinak tomu bylo i v nedělním podvečeru, kdy se eskáčko představilo v rámci devětadvacátého kola FNL na trávníku Třince. Úvodní oťukávání skončilo už po čtyřech minutách, kdy rychlý útok domácích potáhl Janošík, pěknou uličkou našel Hoška a ten přehodil vybíhajícího Halousku - 1:0. O chvíli později gólman hostí zneškodnil střelu Šumbery, stejní aktéři se se stejným výsledkem potkali i o dvě minuty později. Teprve po deseti minutách přišly první prostějovské nesmělé střelecké pokusy, uhodilo však opět do hostující sítě. Přetažený centr zprava vrátil před branku Janošík a osamocený Šumbera neměl před brankou problém zvýšit na 2:0. Třinečtí byli v klidu a při chuti. Hoškův jedovatý pokus vyškrábl Halouska na břevno, další pokusy směřovaly mimo prostor ohraničený třemi tyčemi, zatímco střely Prostějova vesměs k Palečkovi ani nedoputovaly. Až minutu před poločasem přišel třetí úder, kdy se odražený míč dostal na hranici šestnáctky k úplně volnému Janošíkovi, který technicky do vinglu stanovil poločasový výsledek 3:0.
Deset minut po změně stran to dopředu zkoušel Hladík, ovšem nedostal se k zakončení, na rozdíl od Stříže, který měl ovšem vychýlenou mušku. To ovšem neplatilo v případě Janošíka, který přešel přes obránce a křížnou střelou zvýšil už na 4:0. Nejvíc šancí na obou stranách přinesla až závěrečná desetiminutovka. Ižvolt tvrdou střelou orazítkoval tyč, Skwarczek mířil z dobré pozice hodně nad branku, Vávrovu šanci zneškodnil Halouska, Hýblovu nabídku proměnil Marčík v dobrou střelu, kterou Paleček vytěsnil na roh. I Hanáci trefili brankovou konstrukci, Rus orazítkoval hlavou tyč.
A tak eskáčko vyšlo venku opět střelecky naprázdno. O to větší motivaci bude mít v neděli rozloučit se s profesionální druhou ligou jaksepatří důstojně.

Pozápasové hodnocení trenérů
Jiří NEČEK - trenér FK Fotbal Třinec:
„Dovedu se vžít do situace soupeře, který měl zraněné a vykartované hráče. My jsme se ocitli v podobné situace ve Vlašimi a i tam jsem tlačil časomíru, aby už byl odpískán konec. Prohráli jsme tam 5:0 a připomnělo mi to dnes Prostějov a nás. Nahrazovat to a vymýšlet něco, když soupeři se daří dobře, je hrozně těžké. My jsme chtěli poslední domácí zápas odjezdit, vyhrát, posunout se v tabulce o kousek výš a udělat sezónu v závěru trochu lepší. Pokud bychom dohráli některé šance, mohl být výsledek ještě výraznější.“

Radim WEISSER - trenér 1.SK Prostějov:
„Utkání z naší strany nebylo vůbec povedené. Soupeř zužitkoval hned naši první hrubku a dostal se tak do psychické výhody. Náš výkon neodpovídal parametrům druhé ligy, vůbec se nepotkal s tím, co jsme před zápasem zamýšleli. Nepřiblížili jsme se ani na kousek našemu výkonu, co se týče pracovitosti a nasazení, který jsme předvedli doma s Viktorií Žižkov. S takovým výkonem v druhé lize opravdu konkurovat nelze. Chybělo nám srdce Suse a plíce Pančocháře. Ti, kteří se mohli ukázat tahouny v tomto utkání, tuto roli nesplnili. Nám to otvírá oči stran další spolupráce v třetí lize...“

FORTUNA FNL - 29. kolo
FK Fotbal Třinec – 1.SK Prostějov 4:0 (3:0)
Branky: 44. a 58. Janošík, 4. Hošek, 17. Šumbera
Rozhodčí: Berka – Melichar, Pfeifer. Žluté karty: 69. Reintam – 60. Rus. Diváci: 321.
Statistiky: rohové kopy 3:6, střely na branku 11:3, střely mimo 5:6.
sestava Třince: Paleček – Velner (71. Benetka), M. Čelůstka, Reintam, Stříž – Šumbera, Janošík, Krišto, Motyčka (77. Joukl), Ižvolt – Hošek (60. Vávra). Trenér: Jiří Neček
sestava Prostějova: Halouska – Machynek (65. Marčík), Malý, Rus, Hýbl – Hirsch, Skwarczek, Zapletal, Sečkář (55. Fládr) – Hladík, Píchal (27. Čtvrtníček). Trenér: Radim Weisser

Táborsko - Vlašim 3:5 (1:1)
Branky: 29. Kučera, 69. Džafić, 90. Navrátil – 12. Hadaščok, 58. Vyhnal, 73. Jeslínek, 84. Vyhnal, 88. Hadaščok. Rozhodčí: Ardeleanu – Kubec, Kožár. ŽK: 35. Kučera (TAB). Diváci: 467.

Žižkov - České Budějovice 3:1 (2:1)
Branky: 14. Švejdík, 17. Telnar, 61. Hurka – 24. Táborský. Rozhodčí: Mikyska – Fišer, Petřík. ŽK: 81. Stratil (ZIZ) – 55. Čavoš (CEB). Diváci: 711.

Vítkovice - Pardubice 1:0 (0:0)

Branky: 56. Szotkowski. Rozhodčí: Adámková – Vlasjuk, Vlček. ŽK: 79. Juřena (VIT) – 12. Shejbal (PCE). Diváci: 475.

Varnsdorf - Frýdek-Místek 4:0 (3:0)

Branky: 19. Durdević, 29. Daníček, 39. Kozma, 85. Švantner. Rozhodčí: Matějček – Blažej, Šimáček. ŽK: 43. Dordič (VDF), 48. Samoel (VDF) – 14. Klabník (FRM). ČK: 42. Willwéber (FRM). Diváci: 652.

Sigma Olomouc - Baník Ostrava 0:0

Rozhodčí: Marek – Nádvorník, Hájek. ŽK: 41. Škerle (OLO), 47. Houska (OLO), 70. Vepřek (OLO) – 49. Jakubov (OVA), 73. Hlinka (OVA), 77. Breda (OVA). Diváci: 7609.

Sokolov - Opava 0:1 (0:0)

Branka: 81. Jurečka. Rozhodčí: Ginzel – Kříž, Kotalík. ŽK: 11. Čermák (SOK) – 17. Hrabina (OPA), 71. Schaffartzik (OPA). Diváci: 743.

Znojmo - Ústí n/L2:2 (0:1)

Branky: 63. Čereda, 69. Njire – 45+1. Kateřiňák, 64. Moulis. Rozhodčí: Černý – Wilczek, Caletka. ŽK: 40. Klíma (ZNO), 45. Javůrek (ZNO), 90+1. Mezlík (ZNO) – 57. D. Procházka (UNL), 62. Pouček (UNL), 76. M. Zeman (UNL), 86. Martykán (UNL). Diváci: 912.

30. kolo, neděle 28.5., 15.00 hodin:
České Budějovice - Třinec, Táborsko - Žižkov, Opava - Sigma Olomouc, Ostrava - Znojmo, Pardubice - Varnsdorf, Prostějov - Vítkovice, Ústí n. L. - Frýdek-Místek, Vlašim - Sokolov