Dobré ráno, dnes je čtvrtek 3.10.2024
svátek slaví Bohumil,
zítra František

FOTOGALERIE + VIDEO: Po nepříliš vzrušujícím průběhu prvního poločasu utkání 28. kola Fortuna FNL se povedl Prostějovu ideálně vstup do toho druhého. Hladíkova trefa povzbudila všechny, nejvíc však samotného střelce, který po zvýšení náskoku sahal i po hattricku. Nakonec z toho v sobotním podvečeru bylo celkově třetí vítězství Prostějova v probíhajícím ročníku druhé ligy.

Že by zápas nemusel dopadnout vůbec špatně, naznačil už po sedmi minutách Sečkář, který hlavičkoval jen těsně vedle branky. Na druhé straně Urbanec napodruhé trefil přesně místo, kde stál připravený Halouska. Po půlhodině hry se zastřeloval i Hladík, zatím však mimo branky. Hosté po nepřímém kopu sice rozvlnili síť, Hašek však mířil z úhlu jen do boční sítě. Pohroma mohla přijít, jak jinak, těsně před přestávkou. Po Haškově akci se dostal k dorážce Čapek, který nastřelil břevno Halouskovy branky. Dalším nebezpečím zaváněl volný kop v poslední minutě, míč však našel opět Halouska v náručí.
Vstup do druhé půle nemohl dopadnout lépe. Sečkářovi se na půlící čáře přece jen podařilo přistrčit míč Hladíkovi, který využil své rychlosti, zbavil se obránce a střelou pod břevno poslal eskáčko ve 47. minutě do vedení - 1:0. Odpovědí hostí byla jen střela z voleje těsně mimo, na druhé straně Skwarczek uvolnil opět Hladíka, který trefil spojnici tyče a břevna! Velký zápas odehrál také Pančochář, který neúnavně pracoval ve středu hřiště a dostal se i do zakončení, jeho pokus mířil ale přesně na brankáře Hrubeše. O chvíli později však byl Hrubeš znovu překonán. Hladík se dostal do dalšího brejku, odstavil si obránce i brankáře a podél něj přidal vítěznou pojistku - 2:0! Vzápětí se hrdina duelu dostal k další zajímavé střele, ta ovšem už mířila vedle branky. Na druhé straně se po nějaké době zapotil i Halouska, když musel vyrážet v rychlém sledu pokusy Podrazkého i Dočekala. Do nadějné pozice se dostal i obránce Rus, jeho snaha trefit hlavičkou centr Skwarczeka ovšem vyšla naprázdno.
Z hlediska domácích velmi pěkný zápas, který přinesl spoustu pohledných fotbalových momentů, už ke konci větší vzrušení nepřinesl. Po závěrečném hvizdu tak mohli domácí hráči zvesela poděkovat svým fanouškům.

Radim WEISSER – trenér 1.SK Prostějov:
„Viktorka je samozřejmě kvalitní tým a my jsme jí chtěli čelit dostupnými zbraněmi, které máme k dispozici, to znamená maximální nasazení, pracovitost, běžecká náročnost, organizovanost v defenzivě. Potřebovali jsme se vyhnout individuálním chybám, které nás v minulosti srážely. Chtěli jsme hrát vzadu na nulu, být trpěliví a využít okének v obraně, nějaké chyby soupeře. To se nám podařilo při vstupu do druhého poločasu, což kluky povzbudilo. Soupeř chtěl hrát, což nám umožnilo využít brejkových situací, na kterých jsme pracovali. Musím za této situace pochválit hráče i realizační tým za pracovitost, se kterou přistupují k závěru soutěže.“
David VAVRUŠKA – trenér FK Viktoria Žižkov:
„Do Prostějova jsme přijeli ve chvíli, kdy se nám nedaří, padá na nás deka. Nemyslím, že by hráči něco podcenili, utkání odpracovali tak, jak měli, ale potkaly nás situace, které se nám poslední dobou stávají. V první půli jsme třeba špatně vyřešili dvě situace na zadní tyči, pak jsme trefili břevno. Pokud bychom šli do vedení, asi by se utkání vyvíjelo trochu jinak. Obě mužstva se vydala ze všech sil, góly ale střílel soupeř. Při první brance jsme udělali chybu při autovém vhazování na vlastní polovině, pak jsme se dostali do křeče a nabídli soupeři brejkové situace.“

FORTUNA FNL – 28. kolo
1.SK Prostějov - FK Viktoria Žižkov 2:0 (0:0)
Branky: 47., 72. Hladík
Rozhodčí: Matějček - Ratajová, Podaný. Žluté karty: 52. Skwarczek, 53. Sus, 71. Pančochář. Diváci: 260.
Statistiky: rohové kopy 2:3, střely na branku 4:8, střely mimo 6:6.
sestava Prostějova: Halouska - Hirsch, Sus, Malý, Rus - Sečkář (82. Hýbl), Skwarczek, Pančochář, Zapletal (60. Machynek) - Hladík (90.+1 Marčík), Čtvrtníček. Trenér: Radim Weisser.
sestava Žižkova: Hrubeš – Čapek (66. Telnar), Podrazký, Pavlata, Opluštil – Dočekal, Hašek (66. Šandera), Urbanec, Volek (58. Jelínek) – Švejdík, Hurka. Trenér: David Vavruška.

Pardubice - Třinec2:0 (1:0)
Branky: 9. Fousek, 61. Fousek. Rozhodčí: Dubravský – Wilczek, Kubr. ŽK: 57. Pospíšil – 18. Janoščín, 82. Dedič. Diváci: 615.
Baník Ostrava - Sokolov3:0 (1:0)
Branky: 35. Mičola, 52. de Azevedo, 72. de Azevedo. Rozhodčí: Adámková – Peřina, Horák. ŽK: 69. Sus – 81. Ševčík. ČK: 64. Provod. Diváci: 3818.
Vlašim - Vítkovice4:1 (1:0)
Branky: 39. Hašek, 59. Hadaščok, 79. Kučera, 84. Hašek – 47. Mišinský. Rozhodčí: Berka – Blažej, Vodrážka. ŽK: 11. Hadaščok – 20. Texl, 43. M. Kovařík. Diváci: 395.
Opava - Varnsdorf4:2 (2:0)
Branky: 3. Puškáč, 18. Zapalač, 51. Schaffartzik, 90. Jurečka – 50. Richter, 80. Richter. Rozhodčí: Houdek – Hrabovský, Flimmel. ŽK: 85. Helebrand – 70. Lischka, 90+1. Knejzlík. ČK: 81. Lischka (VDF). Diváci: 2955.
Ústí n/L - Sigma Olomouc2:2 (1:2)
Branky: 5. M. Zeman, 61. M. Zeman – 27. Ambrozek, 37. Sladký. Rozhodčí: Nenadál – Vít, Dresler. ŽK: 26. Kateřiňák, 59. J. Peterka, 90+1. Tvrdoň – 43. Štěrba. ČK: 81. J. Peterka (UNL). Diváci: 736.
Frýdek-Místek - Znojmo0:3 (0:1)
Branky: 32. Teplý, 50. Urbančok, 72. Holub. Rozhodčí: Ardeleanu – Mokrusch, Kožár. ŽK: 31. Literák, 68. Vyskočil (oba FRM). Diváci: 546
Č. Budějovice - Táborsko1:1 (1:0)
Branky: 20. Havel – 90. Presl. Rozhodčí: Mrázek – Batík, Pfeifer. ŽK: 36. Funda – 30. Mršić, 49. Javorek, 84. Presl. Diváci: 747.

27. kolo:
Táborsko - Prostějov3:0 (1:0)
Branky: 11., 61. (p) a 85. Džafić. Rozhodčí: Mikyska – Boček, Horák; ŽK: 16. Nešický, 68. Mršić, 83. Zavadil, 90.+1 Navrátil – 15. Hýbl, 36. Alaverdašvili, 77. Fládr, 89. Sus. Diváci: 414. Statistiky: rohové kopy 5:2, střely na branku 4:1, střely mimo 5:2.
FC MAS Táborsko: Toma – Zavadil, Navrátil, Hanzlík, Toml – Kučera, Nešický, Mršić (68. Presl), Džafić (85. Klusák) – Javorek, Musiol (58. Dordević). Trenér: Roman Nádvorník.
1.SK Prostějov: Halouska – Hirsch, Malý, Rus, Hýbl – Machynek, Sus, Skwarczek (83. Sečkář), Alaverdašvili – Hladík (46. Fládr), Píchal (77. Zapletal). Trenér: Radim Weisser.
Žižkov - Vlašim0:3 (0:1)
Branky: 6. Vyhnal, 49. Jeslínek, 74. Krystan (vla.). Rozhodčí: Rejžek – Vít, Pfeifer. ŽK: 40. Engelmann (ZIZ). Diváci: 423.
Třinec - Opava1:3 (0:2)
Branky: 48. Stříž – 6. Kuzmanović, 34. Jurečka, 86. Zapalač. Rozhodčí: Severýn – Vlček, Podaný. ŽK: 51. Ižvolt – 22. T. Čelůstka, 75. Simerský, 89. Mozol. Diváci: 683.
Vítkovice - Baník Ostrava2:2 (1:1)
Branky: 45. M. Kovařík, 64. Texl – 17. Mičola, 87. Breda. Rozhodčí: Ginzel – Urban, Kříž. ŽK: 69. Granečný, 82. Breda. ČK: 89. Zápotočný (OVA). Diváci: 5 198.
Sigma Olomouc - Frýdek-Místek 1:0 (1:0)
Branky: 2. Plšek. Rozhodčí: Adámková – Caletka, Polák. ŽK: 72. Habusta – 45. Šichor. Diváci: 1655.
Sokolov - Znojmo1:0 (0:0)
Branky: 51. Sadílek. Rozhodčí: Váňa – Fišer, Vlasjuk. ŽK: 8. Ševčík, 15. Machek, 29. Přeučil – 17. Cihlář, 32. Nepožitek, 34. Urbančok, 37. Teplý, 75. Čereda. Diváci: 780.
Č. Budějovice - Pardubice 0:0
Rozhodčí: Černý – Vitner, Poživil. Diváci: 513
Varnsdorf - Ústí n/L 3:1 (1:1)
Branky: 18. Kozma, 54. Daníček (pen.), 57. Dordič – 29. Jindráček. Rozhodčí: Příhoda – Vodrážka, Kožár. ŽK: 68. Daníček – 55. Pimpara. Diváci: 368
Kam příště...
Dohrávka 25. kola, čtvrtek 18.5., 17.00 hodin: České Budějovice - Vlašim.
29. kolo, sobota 21.5., 16.00 hodin: Táborsko - Vlašim, Sigma Olomouc - Ostrava, Sokolov - Opava, Třinec - Prostějov, Varnsdorf - Frýdek-Místek, Vítkovice - Pardubice, Znojmo - Ústí n. L., Žižkov - České Budějovice.