Dobré ráno, dnes je čtvrtek 3.10.2024
svátek slaví Bohumil,
zítra František

FOTOGALERIE+VIDEO Oslava fotbalu. Nedělní dopoledne na prostějovské „umělce“ v areálu SCM Za místním nádražím hostilo souboj dvou nejlepších týmů Okresního přeboru PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku. Mírným favoritem byla domácí výběr, její pozice se však vzhledem k několika absencím a zraněním ve hře změnila. Zvláště když hostující soubor dorazil kompletní a očividně nažhavený. Ráz duelu dal úvod, kdy hosté dvakrát skórovali. Haná následně srovnala, ale hosté našli další gólové odpovědi a odvezli si zasloužené body.

TJ Haná Prostějov - TJ Horní Štěpánov 3:4 (0:2)

Branky: 54. Mašík, 56. z pen. a 72. M. Holomek – 6. Klimeš, 10. a 73. Němec, 65. Gryc. Rozhodčí: Dömisch – Duda, Keluc. Žluté karty: 39. Trnavský, 42. Hodulák – 30. Rychnovský, 67. Ščudla. Diváků: 60.

Haná: Lošťák – M. Kolář, Ohlídal, Čermák (15. Gábor, 46. Jančiar), Trnavský (46. Levinský) – M. Holomek, Mašík, Krupička, Vyskočil (60. D. Holomek) – Zatloukal, Hodulák. Trenér: Daniel Kolář.

Horní Štěpánov: Havlíček – Rychnovský, Janíček, Ščudla, Sígl – Fojt, Deutsch, Němec, Pitner – Gryc (90. Kamený), Klimeš (85. Svoboda). Trenér: neobsazen.

Haná nevstoupila do utkání dobře. Hned v začátku zápasu skóroval v 6. minutě Klimeš (0:1), aby ho následně po neproměněné penaltě napodobil po deseti minutách dorážkou Němec a bylo to 0:2. Aby toho z pohledu domácích nebylo málo, tak musel po čtvrthodině nuceně odstoupit stoper Čermák.  Hosté se dostali do psychické výhody a domácí naopak byli totálně rozhozeni. Navíc se Prostějvoanům nelíbily některé výroky rozhodčích a tak se místo hře věnovali věčným diskusím. Štěpánov toho ale ke své smůle k navýšení náskoku nevyužil, i když šance měl.

Do druhé půle vystoupili domácí jako vyměnění a díky zvýšené aktivitě dokázali během dvou minut v 54. Mašíkem a v 56. Minutě proměněnou penaltou z kopačky M. Holomka srovnat – 2:2. Radost však netrvala dlouho, protože se na druhé straně prosadil hlavičkou Karel Gryc – 2:3. Haná ale nic nebalila a dokázala ještě jednou srovnat, když se trefil podruhé v utkání Marek Holomek – 3:3. Soustředěně hrající Štěpánov však hrozil z každého protiútoku. Některé loženky zpacifikoval Lošťák, ale na krásný volej Libora Němce neměl - 3:4.

Zajímavý a divácky atraktivní zápas tak skončil těsnou výhrou hostujícího týmu, který se tak na svého soka dotáhl na jediný bod. Radost z výsledku měli v hledišti i Vrahovičtí, kteří ze třetí pozice ztrácejí na Hanou pouze body dva.

POHLEDEM TRENÉRŮ

Daniel KOLÁŘ – TJ Haná Prostějov:

„Byl to nadprůměrný zápas okresního přeboru. První poločas ovlivnily sporné výroky rozhodčích. Druhý už se hrálo fér, několikrát se nám podařilo vyrovnat, bohužel jsme ale nakonec prohráli. Z naší strany to ale byl vcelku dobrý výkon. Taktika Štěpánova byla v prvním poločase naplněna se vším všudy… Naštěstí se ve druhé půli začalo pískat na obě strany stejně a rozdali jsme si to jako rovným s rovným.“

Radek DEUTSCH – TJ Horní Štěpánov:

„Myslím si, že to byl zápas vysoké úrovně. V první půli jsme měli více ze hry my, ve druhé zase domácí. Rozhodly gólovky, kterých jsme si vytvořili i proměnili více. Jsme parta zkušených matadorů a v dnešním zápase jsme prodali zkušenosti. Když jsme to dnes zvládli, uděláme všechno pro to, abychom celou soutěž vyhráli.“

Přebor OFS Prostějov – II.třída

21. kolo: Olšany – Vícov 2:0 (2:0), Hemerka Filip, Antoníček Jakub, Vrahovice – Čechovice „B“ 4:1 (1:1), 2x Kučera Martin, Procházka Martin, Pořízka Tomáš, Haná  Prostějov – Horní Štěpánov 3:4 (0:2), 2x Holomek Marek, Mašík Jan – 2x Němec Libor, Klimeš Libor, Gryc Karel, Určice „B“ – Otaslavice 4:4 (1:2) Pen: 3:4, 2x Šťastný Viktor, Krajíček Vladimír, Trajer David – 2x Rieger Roman, Vogl Martin, Hangurbadžo Alexandr, Výšovice – Skalka 0:3 (0:2), Karásek Jiří, Václavík Jan, Spisar Ondřej, Přemyslovice – Ptení 1:0 (0:0), Grulich z pen. Zdětín – Brodek u Pv 3:5 (0:3), Kučera Tomáš, Navrátil Jaroslav, Adam Jan – 2x Typner Jan, 2x Ličman Roman, Matoušek Jaromír

Průběžná tabulka po 21. kole:

1.         Haná Prostějov         21       16       0          5          63:29  46       4

2.         Horní Štěpánov        21       15       0          6          61:39  45       1

3.         Vrahovice      21       14       0          7          48:23  44       2

4.         Určice „B“       21       13       0          8          46:41  38       2

5.         Brodek u Pv  21       11       0          10       53:48  35       0

6.         Sokol Vícov   21       12       0          9          39:31  34       3

7.         Skalka            21       9          0          12       50:40  30       0

8.         Čechovice „B“           21       11       0          10       47:49  30       4

9.         Otaslavice     21       9          0          12       53:48  29       1

10.      Výšovice        21       10       0          11       45:41  29       3

11.      Přemyslovice            21       9          0          12       37:51  26       2

12.      Ptení   21       8          0          13       32:54  24       2

13.      Olšany           21       6          0          15       27:54  19       0

14.      Zdětín 21       4          0          17       22:75  12       1