Dobré ráno, dnes je čtvrtek 3.10.2024
svátek slaví Bohumil,
zítra František

FOTOGALERIE+VIDEO Kompaktní herní projev sice zdobil po celý zápas domácí fotbalisty, o výsledku jako vždy rozhodla individuální chyba. Už poněkolikáté se zápas lámal v závěru prvního poločasu, kdy po brejku a následném faulu v šestnáctce zužitkoval penaltu Táborský. Brzy po přestávce přidal dva góly Pešek a bylo rozhodnuto.

1.SK Prostějov – SK Dynamo České Budějovice 0:3 (0:1)

Branky: 45. Táborský (p), 54., 58. Pešek

Rozhodčí: Ardeleanu – Wilczek, Caletka; ŽK: 45. Rus, 61. Pančochář, 84. Alaverdašvili – 72. Funda. Diváci: 350.

Statistiky: rohové kopy 3:10, střely na branku 1:6, střely mimo 3:5.

1.SK Prostějov: Halouska – Machynek (72. Čtvrtníček), Malý, Rus, Hýbl – Hirsch, Sus, Pančochář, Fládr – Hladík (80. Alaverdašvili), Sečkář (58. Píchal). Trenér: Radim Weisser

SK Dynamo České Budějovice: Křížek – Havel, Šourek, Kladrubský, Klesa – Benát, Čavoš, Pešek, Funda (75. Vopat) – Táborský (86. Matějka), Kalod (68. Kadula). Trenér: David Horejš

Hosté se mohli dostat do vedení už po deseti minutách, když centrovaný míč ukopl do bezpečí před samotným Peškem brankář Halouska. Přestože se Sečkář a Hladík na hrotu snažili, žádnou výraznou šanci v úvodním dějství nevymysleli. Aktivní hra eskáčka ovšem nepouštěla do šancí ani soupeře, a tak přibývaly záznamy pouze v kolonce rohových kopů Dynama.

Poklidný průběh zápasu zvrátilo až nastavení první půle. Po několika sporných výrocích pustil pomezní sudí dopředu i dvojici Táborský – Kalod, když druhý jmenovaný přebíral přihrávku na hranici ofsajdu. Rus mu skluzem vypíchl balón, ovšem zákrok byl posouzen jako zjevně penaltový a Táborský poslal svůj tým do kabin za jednobrankového vedení.

Přesně po padesáti minutách hry vypálili domácí poprvé na Křížka v brance Dynama, autorem byl šutér Fládr. Chvíli na to ovšem zasprintoval po pravé straně Pešek, ve snaze přelobovat příliš z branky vysunutého Halousku nastřelil břevno, míč si sám doběhl a na podruhé už se nemýlil.

Když tentýž hráč o dalších pár minut později využil volný prostor a technickou střelou k tyči překonal Halousku potřetí, bylo hotovo. To proti Táborského střele byl Halouska úspěšný. Na druhé straně Hladík vybídl k ohrožení soupeřovy branky střídajícího Píchala, gólman byl však u míče dřív. Fládrův volný kop marně usměrňoval do branky Rus, míč skončil těsně vedle tyče.

V samotném závěru mohl ještě po centru Alaverdašviliho snížit Pančochář, jeho hlavička se mezi tři tyče opět nevešla. A tak Hanáci prohráli i devátý zápas v řadě.

Radim Weisser – trenér 1.SK Prostějov:

„Moje hodnocení bude krátké a jednoduché. Čelili jsme kvalitě Budějovic, které patří do TOP 5. Je to mužstvo, které má tradici a samozřejmě i kvalitu, takže jsme se tomu snažili čelit pracovitostí a organizovaností. Škoda že jsme nezvládli situaci těsně před poločasem. To se vždycky na mužstvu projeví. Druhý gól rozhodl o osudu utkání. Během tří dnů, kdy jsem mužstvo vedl, nešlo udělat zázraky. Chtěli jsme zapracovat na zvýšení intenzity, rychlosti pohybu hráčů. Náš cíl je zanechat v závěrečných pěti utkáních slušný dojem, abychom jej trochu napravili. Bohužel naši kvalitní hráči Kroupa a Schuster jsou zranění. Na druhou stranu aspoň dostanou příležitost hráči, kteří toho tolik nenahráli a mohou ukázat perspektivu do třetí ligy.“

David Horejš – trenér SK Dynamo České Budějovice:

„Jsem rád, že jsme utkání zvládli za tři body. My jsme sem jeli určitě s pokorou, protože jsme viděli hrát Prostějov jak s Baníkem, tak s Opavou, kdy vůbec nepodal špatný výkon, takže jsme věděli, že nás nečeká nic jednoduchého. Do zápasu jsme dobře vstoupili, vytvořili jsme si hned šanci, bohužel jsme ji nedali. Myslím si, že první poločas jsme měli jednoznačně pod kontrolou a gól do šatny nám hodně pomohl. Řekli jsme si, že chceme do druhého poločasu vstoupit tak, jak jsme skončili, abychom byli stále aktivní. Podařilo se nám během deseti minut dát dva góly a to si myslím, že zápas rozhodlo. Potom jsme hru kontrolovali, i když musím říct, že domácí podali sympatický výkon, kdy to za stavu 0:3 nezabalili a snažili se se zápasem ještě něco udělat. “

FNL

26. kolo: Opava – Vítkovice 2 : 1, Frýdek-Místek – Sokolov 1 : 1, Ostrava – Varnsdorf 1 : 0, 1.SK Prostějov - České Budějovice 0 : 3, Vlašim – Třinec 5 : 0, Pardubice - Mas Táborsko 3 : 0, Ústí n. L. – Žižkov 3 : 1, Znojmo - Sigma Olomouc 1 : 4.

1.         Sigma Olomouc          26        20        4          2          56:18   64

2.         Ostrava           26        16        8          2          40:18   56

3.         Opava 26        15        6          5          51:30   51

4.         Vlašim 25        12        6          7          45:29   42

5.         České Budějovice       25        11        8          6          34:23   41

6.         Znojmo           26        10        7          9          44:41   37

7.         Žižkov  26        9          8          9          45:34   32

8.         Pardubice       26        8          8          10        27:31   32

9.         Ústí n. L.          26        9          5          12        28:34   32

10.       Třinec  26        8          7          11        35:44   31

11.       Mas Táborsko 26        8          7          11        30:41   31

12.       Varnsdorf        26        8          5          13        34:39   29

13.       Frýdek-Místek 26        7          8          11        40:48   29

14.       Sokolov           26        5          11        10        26:40   26

15.       Vítkovice         26        7          3          16        28:41   24

16.       Prostějov         26        2          3          21        18:70   9