Dobré ráno, dnes je čtvrtek 3.10.2024
svátek slaví Bohumil,
zítra František

FOTOGALERIE+VIDEO Beton a čekání? Zapomeňte. Olšany hrající o záchranářskou naději se představily na klenovickém pažitu jako útočně laděný tým. To byla ovšem voda na mlýn obdobně ofenzivně laděné Skalce. Na jaře v pohodě hrající „Skaloni“ mohli utkání s outsiderem rozhodnout už do přestávky. Místo toho však nechali soupeře vyrovnat a nadechnout. Vyšší individuální kvalita však nakonec nechala body „domácí“ Skalce. Večerník šlágr nejvyšší okresní soutěže sledoval naživo.

FK Skalka 2011 - TJ Sokol Olšany 4:2 (1:0)

Branky: 15. Petržela, 58. Maňák, 62. Pinkava, 74. Karásek – 47. Mazal, 78. Hloušek. Rozhodčí: Milar – Protivánek, Winkler. Žluté karty: 85. Barnet, 86. M. Glouzar – 5. L. Rokyta, 25. J. Pospíšil, 65. Hloušek. Diváků: 81.

Skalka: Podešva – Přidálek, Mlčoch, Slamenec, Spisar – Petržela, Maňák (81. Molčík), M. Glouzar, Chytil (85. Dostalík) – Karásek, Pinkava (80. Barnet). Trenér: Stanislav Prečan.

Olšany: Bačík – M. Rokyta (27. Antoníček), Hloušek, Míška, Posker (68. Šenkyřík) – Samek, Řezníček, J. Pospíšil, L. Rokyta - Mazal, A. Pospíšil. Trenér: Roman Sedláček.

Skalka vstoupila do souboje dvacátého kola Okresního přeboru PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku -II. třídy s podceňovaným soupeřem aktivně a z úvodního tlaku po dvou neproměněných šancích přece jenom skórovala. V 15. minutě Lukáš Petržela vystihl chybnou rozehrávku a po úniku a kličce brankáři otevřel brankový účet - 1:0. Skalka pokračovala v nátlakové hře a pasivní Olšany jakoby čekaly na druhý hřebík. Ten však nepřišel, protože měli domácí střelci značně vychýlenou mušku. Hosté se za první pětačtyřicetiminutovku připomenuli pouze jednou. Antonín Pospíšil z levé strany nastřelil Podešvu, jím vyražený míč pak poslal Antoníček do tyče.

Opatrný výkon hostů z první půle byl ve druhé části zapomenut. Olšany se vysunuly a dvě minuty po přestávce dokázaly vyrovnat, když po volném kopu Jiřího Pospíšila odražený míč od tyče dorazil do sítě Mazal - 1:1. Z vedení se však hosté dlouho neradovali. Konkrétně jedenáct minut, aby v krátkém časovém rozmezí dvakrát inkasovali, když se domácí hráči vrhli do otevřené obrany jako žralok na krvavou potravu. Nejprve se v 58. minutě po pěkné akci neukvapil se střelou Maňák a bylo to 2:1, načež v 62. po úniku Petržely a jeho nezištné zpětné přihrávce uklidil míč k tyči Pinkava - 3:1. Aby toho nebylo málo, tak z dalšího brejku skóroval Karásek a bylo rozhodnuto - 4:1.  Jiskérku naděje vykřesal Olšanům v 78. minutě po rohovém kopu přesnou hlavičkou Hloušek - 4:2. To ale bylo ze strany aktivně hrajících hostů vše.  Ke cti předposlednímu týmu tabulky ale slouží, že se po vyrovnání nezatáhl a chtěl svižný duel strhnout na svou stranu. Skalka však potvrdila, že je právem jedním z nejlepších týmů jara a chyby soupeře tvrdě trestala.

POHLEDEM TRENÉRŮ

Stanislav PREČAN – FK Skalka 2011:

„Jsem spokojený, kluci odvedli dobrý výkon. Olšany potvrdily, že jsou úplně jiným mužstvem než na podzim. Je to mladý a běhavý tým, který celkem vysoko napadá. Ze začátku jsme s tím měli trochu problémy. Věděli jsme, že soupeř bude hrát na maximální riziko a to se potvrdilo. Dokázali jsme trestat brejky. Pochvalu zaslouží Lukáš Petržela, nejlepší hráč zápasu.“

Roman SEDLÁČEK – TJ Sokol Olšany:

„Bylo tam z naší strany nasazení, zápas měl slušnou okresní úroveň. Dostali jsme však gól po hrubé chybě. Děláme stále naivní chyby, například u druhého gólu nevím, kde byl náš obránce, asi spal někde v lese. Celkově ale musím kluky pochválit. Vstali jsme z mrtvých, po těch prvních třech prohrách. Odehráli jsme vcelku vyrovnaný zápas, ale soupeř nás potrestal. My musíme hrát nahoru, remízy pro nás nic neřeší.“

Přebor OFS Prostějov – II.třída

20. kolo: Skalka – Olšany 4:2 (1:0), Karásek Jiří, Pinkava Roman, Petržela Lukáš, Maňák Radek – Hloušek Mojmír, Mazal Michal, Čechovice „B“ – Výšovice 2:2 (1:2) Pen: 2:4, Skoumal Marek, Němeček Miroslav – Olbert Luděk, Okleštěk Filip, Určice „B“ – Vrahovice 0:2 (0:2), Kratochvíl Martin, Farný Pavel, Přemyslovice – Otaslavice 0:1 (0:1), Rieger Roman, Ptení – Brodek u Pv 2:3 (0:2), Nevrla Tomáš, Musil Martin – Typner Jan, Fialka Petr, Nevrla Jan (vl.), Horní Štěpánov – Ptení 6:1 (1:1), 2x Němec Libor, Sígl Martin, Klimeš Libor, Gryc Karel, Rychnovský Lukáš – Vyskočil Jan, Vícov – Haná Prostějov 1:1 (1:0) Pen: 5:4, Trnečka Jaroslav – Světlík Radovan

Průběžná tabulka po 20. kole:

1.         Haná Prostějov         20       16       0          4          60:25  46       4

2.         Horní Štěpánov        20       14       0          6          57:36  42       1

3.         Vrahovice      20       13       0          7          44:22  41       2

4.         Určice „B“       20       13       0          7          42:37  37       2

5.         Vícov  20       12       0          8          39:29  34       3

6.         Brodek u Pv  20       10       0          10       48:45  32       0

7.         Čechovice „B“           20       11       0          9          46:45  30       4

8.         Výšovice        20       10       0          10       45:38  29       3

9.         Skalka            20       8          0          12       47:40  27       0

10.      Otaslavice     20       8          0          12       49:44  27       0

11.      Ptení   20       8          0          12       32:53  24       2

12.      Přemyslovice            20       8          0          12       36:51  23       2

13.      Olšany           20       5          0          15       25:54  16       0

14.      Zdětín 20       4          0          16       19:70  12       1