Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 3.10.2024
svátek slaví Bohumil,
zítra František

FOTOGALERIE +VIDEO Souboj neporažených. Sobotní střet Otaslavic s Vrahovicemi byl konfrontací dvou v jarní části Okresního přeboru PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku velmi dobře hrajících celků. Vzhledem k postavení v tabulce byli mírně favorizovaní hosté, kteří také tuto roli ustáli. Domácí tým sice opticky tahal za kratší konec, alespoň o remízu však bojoval až do úplného konce. Vinou vlastní nemohoucnosti v koncovce ovšem do rozstřelu zápas domácí nedotáhli. Titulární partner nejvyšší okresní soutěže sledoval utkání na vlastní oči.

Vrahovičtí nastoupili do sobotního utkání 18. kola Přeboru OFS-II. třídy v téměř kompletním složení a od prvních minut udávali tempo hry. Hned v 6. minutě zchladil naděje Otaslavických hostující kanonýr Farný - 0:1. Karta se začala obracet zhruba po půlhodině hry, kdy po jednom ze střetů zůstal spíše nezaviněně ležet na zemi domácí útočník Hladík a musela se pro něj volat sanitka. Vrahovice na čas vypadly z tempa a Otaslavičtí toho dokázali využít. Psala se 25. minuta, když po rychle rozehraném autu vběhl do obrany soupeře Drmola, zachoval chladnou hlavu a technicky přesně provedenou střelou k tyči srovnal skóre - 1:1. Na druhé straně se blýskl povedeným „přímákem“ Bukovec, ale gólman Orálek byl na místě. V závěru poločasu mohli jít domácí do vedení, kdy Drmolův volný kop propadl až na zadní tyč, ale ani jeden z dobíhajících otaslavických hráčů míč netrefil!

Vrahovičtí vběhli do druhé půle opět s větší koncentrovaností a se střelou Michalce měl Orálek velké problémy. Územní převaha favorizovanějšího týmu byla čím dál zřetelnější, ale dobře rozehraným akcím chyběla přená finální fáze, Do vedení se tak hosté dostali až v 75. minutě po „standardce“ Kratochvíla, kterou na zadní tyči proměnil Studený - 1:2. O chvíli později mohl jistit Kučera, ale Orálek vytěsnil na roh. Domácí zahrozili v 83. minutě opět autovým hodem, míč poskakoval po horní tyči a Šubrt měl na noze gól, bohužel míč do sítě nedopravil. Na druhé straně pak spálil jasnou šanci Kratochvíl, načež se Otaslavičtí nadechli k závěrečnému tlaku. Pohrdli však situací, kdy se ve třech řítili na brankáře, avšak akci zazdili nepřesnou přihrávkou. Další gólovou hlavičku pak vyrazil brankář Pokorný, aby po akci agilního Drmoly mohl srovnat Vogl, avšak ani on neměl přesně seřízená mířidla. A tak se po závěrečném hvizdu body stěhovaly do Vrahovic.

POHLEDEM TRENÉRŮ

Jiří HON - Sokol Otaslavice:
„Můžou nás mrzet neproměněné šance z prvního poločasu. Vrahovice potvrdily kvalitu, ti kluci jsou fotbaloví. My se snažili, rvali se, ale soupeř byl lepší. Byli jsme místy trochu nervózní, zbytečně se zatáhli dozadu. Soupeř hrál fotbal, my až tolik ne, vyrovnali jsme se v první půlce a v závěru zápasu. Nic se neděje, máme k Vrahovicícm respekt. Přijdou soupeři, které bychom s tímto výkonem měli porazit.“

Jan ŘEZNÍČEK – Sokol Vrahovice:
„Byl to vyrovnaný zápas s kvalitním soupeřem. Otaslavice potvrdily, že jejich výsledky na jaře nejsou náhodné. Z našeho pohledu tedy strašně těžký zápas a jsem rád, že jsme ho zvládli. Naše hra nebyla optimální, s odchodem Svati Bukovce se nám trochu rozsypala kombinace. Naštěstí jsme zužitkovali standardku. S tříbodovým ziskem z Otaslavic spokojení, nebyl to vůbec snadný zápas.“

TJ Sokol Otaslavice - TJ Sokol Vrahovice 1:2 (1:1)
Branky: 25. Drmola - 6. Farný, 75. Studený. Rozhodčí: Weiser - Vrážel, Krátký (z lidu). Žluté karty: 39. Marek, 42. Studený, 43. M. Bukovec, 62. Farný, 89. Doležel (všichni V). Diváků: 85.
Otaslavice: Orálek – Šubrt (90.+3. Frehar), Kaláb, Vogl, Ruszó - Hrazdíra (80. Štaný), Drmola, Koudela, Skalický (46. Janura) - Hladík (30. Liška), Zatloukal. Trenér: Jiří Hon.
Vrahovice: Pokorný – M. Bukovec, J. Doležel, Šmíd, Michalec – Marek, S. Bukovec (46. Alexy), M. Kratochvíl, Kučera – Farný, Studený. Trenér: Jan Řezníček.

AKTUÁLNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z PŘEBORU II. TŘÍDY PROSTĚJOVSKÉHO VEČERNÍKU NAJDETE V TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ VEČERNÍKU!!!

Přebor OFS Prostějov – II.třída
18. kolo: FK Skalka – Sokol Zdětín 10:0 (5:0), 2x Barnet Michal, Dvořák Ladislav, Přidálek Michal, Mlčoch Ondřej, Václavík Jan, Petržela Lukáš, Pinkava Roman, Karásek Jiří, Slamenec Petr, Sokol Čechovice „B“ – TJ Haná Prostějov 1:1 (1:0) Pen: 4:2, Pospíšil Adam – Krupička Miloš, Sokol Určice „B“ – Sokol Olšany 1:2 (0:1), Josif Adam – Antoníček Jakub, Mazal Michal, Sokol Přemyslovice – FK Výšovice 4:2 (1:2), 2x Jurník Lukáš, Kořenek Martin, Tyl Lukáš – 2x Koukal Kristián, Sokol Otaslavice – Sokol Vrahovice 1:2 (1:1), Drmola Dominik – Farný Pavel, Studený Jan, FC Ptení – TJ Horní Štěpánov 3:6 (2:3), 2x Sekanina Jan, Dospiva Oldřich – 3x Němec Libor, 2x Gryc Karel, Pokorný Martin, Sokol Vícov – Sokol Brodek u PV 5:1 (1:1), 3x Štěpánek Radek, 2x Bošek Bernard – Šimeček Roman
Průběžná tabulka po 18. kole:
1.         Haná Pv         18       15       0          3          57:24  42       4
2.         Horní Štěpánov        18       12       0          6          45:34  36       1
3.         Vrahovice      18       11       0          7          40:21  35       2
4.         Určice „B“       18       12       0          6          40:34  34       2
5.         Vícov  18       10       0          8          36:28  29       2
6.         Brodek u Pv  18       9          0          9          44:37  29       0
7.         Čechovice „B“           18       11       0          7          43:41  29       4
8.         Výšovice        18       9          0          9          42:34  27       2
9.         Skalka            18       7          0          11       43:36  24       0
10.      Otaslavice     18       7          0          11       45:40  24       0
11.      Přemyslovice            18       8          0          10       35:48  23       2
12.      Ptení   18       7          0          11       26:47  21       2
13.      Olšany           18       4          0          14       21:49  13       0
14.      Zdětín 18       4          0          14       18:62  12       1