Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 3.10.2024
svátek slaví Bohumil,
zítra František

FOTOGALERIE+VIDEO Mistři závěrů. Fotbalisté Kralic si libují v hororových koncovkách. V sobotním dopoledni to potvrdili i v duelu s rezervou třetiligového HFK Olomouc. V souboji dvou rozdílných poločasů tvrdili muziku v tom prvním borci hostujícího týmu. Po změně stran se hra vyrovnala opticky a nakonec výsledkově, když vyrovnávací branku vsítil minutu před koncem střídající žolík Jan „Flegma“ Petrásek. Bonusový bod pak vystříleli domácí s psychicky nalomeným soupeřem v penaltách.

FC Kralice na Hané - 1. HFK Olomouc „B“ 2:2 (0:1), na PK 3:1

Branky: 53. z penalty a 89. Petrásek + rozhodující penalta Kováč – 26. Šteigl, 72. vlastní Martinka

Rozhodčí: Pospíšil – Přikryl, Dokoupil. ŽK: 62. Nečas – 54. Němec, 56. Svoboda. Diváci: 75.

Sestava Kralic: Števula – Dostál, Petržela, Dočkal, Martinka – Troneček (46. Petrásek), M. Vincourek, Nečas, Blahoušek, Kováč – Cibulka. Trenéři: Tomáš Vincourek a Martin Neoral.

Sestava HFK „B“: Kubica – Holešínský, Drmola, Sázel, Krumpolc – Němec, Svoboda, Hornich, Šteigl – Spurný, Bradáč. Trenér: Jiří Derco.

Kralická jedenáctka se po nepřesvědčivém jarním vstupu chystala v utkání proti tabulkovému sousedovi konečně naplno bodovat. Nové trenérské duo Pavel Vincourek - Martin Neoral však mělo k dispozici pouze dvanáct plnohodnotných hráčů, zbývající místa na střídačce doplnili dorostenci. V hostující sestavě figuroval i kmenový hráč eskáčka Honza Šteigl, jenž byl také nejvýraznější postavou celého duelu.

Holičtí si od prvních minut podrobili střed pole a rychlými kombinacemi pronikali do nebezpečné blízkosti domácí šestnáctky. Šteigl se poprvé připomenul po pěti minutách pěknou střelou nad. Zanedlouho pronikl opět Šteigl po levé straně, jeho střelu Števula s obtížemi vyrazil a dobíhající Bradáč rozvlnil pouze boční síť. Hosté se dočkali odměny za svou aktivitu po půlhodině hry. Šteigl otevřel skóre střelou z levé strany na zadní tyč - 0:1. O pár minut později měli Olomoučané další loženku. Šteigla však vychytal v jasné pozici Števula. Kraličtí se osmělili až v úplném závěru poločasu. Kováč se dostal k odraženému míči na rohu malého čtverce, ale napálil míč nad.

O přestávce nastoupil Petrásek místo Tronečka, což se ukázalo jako prozíravý tah. Domácí se dostali do tlaku, Kováče vychytal v gólové pozici Kubica. O chvíli později ale naivní faul v šestnáctce znamenal penaltu pro Kralice. Míč si postavil Petrásek a bylo vyrovnáno - 1:1.  Děj hry se následně přesunul do středu pole a ani jeden z týmů si moc šancí nevytvářel. Hosté se ale přece jenom dostali do vedení, když si centrovaný míč z levé strany poslal hlavou do vlastní sítě Martinka - 1:2. O chvíli později mohl rozhodnout Šteigl, jeho bombu zpoza šestnáctky však Števula vyrazil.

Kraličtí zaveleli v poslední desetiminutovce k náporu. Srovnat mohli Petrásek a následně Kováč, oba však své šance nevyužili. Štěstí se přece jenom na domácí partu usmálo. Po střele z levé strany se dostal k míči na zadní tyči Petrásek a poslal zápas do rozstřelu - 2:2.

V něm pak z šesti prvních pokusů skórovali pouze hráči s číslem deset na obou stranách: Cibulka – Hornich. Nedali Petrásek a Dočkal (Kralice) a Šteigl, Holešínský a Pírek (HFK). Kralický bod pak pečetili Kováč a Nečas.

POHLEDEM TRENÉRŮ

Martin NEORAL - Kralice na Hané:

„My už ty závěry asi jinak neumíme... Většinou zápasy nerozehrajeme dobře a dotahujeme. O to víc pak ale těší, když se podaří vyrovnat, ještě navíc vyhrát penalty. Holice potvrdila, že má kvalitní a talentovaný tým. Jsou však hodně mladí, ale chybí jim zkušenosti. Věděli jsme, s kým máme tu čest, a trochu jsme spoléhali na to, že závěr neustojí. Díky tomu, že se nám podařilo dát hru do stran, se nám podařil zvrat. Flegma sice nechce vůbec bránit, ale směrem dopředu je dobrý. Dal dva góly, takže přinesl do zápasu pozitivní věci.“

Jiří DERCO - 1. HFK Olomouc „B“:

„Byl to zápas dvou poločasů. V tom prvním jsme soupeře k ničemu nepustili, měli jsme dobrý pohyb, na hráčích byla vidět chuť. S tím jsem byl spokojený. Ve druhém jsme nezvládli vstup, těch prvních patnáct minut bylo katastrofálních. Pak jsme sice znovu zapli, ale zbytečně jsme soupeře pustili do kontaktu. Nedotáhli jsme některé brejkové situace a domácí nakonec vyrovnali z ojedinělé akce. Remízu považuji za ztrátu. Soupeř neměl kvalitu, ale nám scházela větší fotbalovost okolo šestnáctky.“

SMOOS KRAJSKÝ PŘEBOR

21. kolo: Kralice na Hané – HFK Olomouc 2:2 (0:1) Pen: 3:1, 2x Petrásek Jan – Šteigl Jan, Martinka Libor (vl.), Velké Losiny – Ústí 2:2 (1:1) Pen: 2:4, Navrátil Petr, Šinogl Matěj – Sencovici Patrik, Pokorný Radim, Medlov – Kojetín 2:0 (1:0), Pospíšil Pavel, Dus Martin, Želatovice – Štenberk 0:3 (0:0), Zifčák Petr, Vytřísal Petr, Zavadil Roman (vl.), Chválkovice – Rapotín 1:1 (0:0) Pen: 1:4, Mifka Petr – Hudec Štěpán, Zábřeh – Hněvotín 2:0 (1:0), Puchr Roman, Sládek Tomáš, TJ Lutín – Dolany 1:0 (0:0), Wanke Petr

Průběžná tabulka po 21. kole:

1.         Ústí     19       17       0          2          58:24  49       2

2.         Zábřeh           20       16       0          4          40:22  47       2

3.         Šternberk       19       15       0          4          43:20  44       2

4.         Velké Losiny 19       12       0          7          36:21  39       1

5.         Medlov           18       10       0          8          38:18  31       0

6.         Lutín   20       10       0          10       33:28  31       2

7.         Dolany           19       9          0          10       31:36  27       1          1

8.         HFK Olomouc           20       8          0          12       38:36  25       1

9.         Rapotín          19       8          0          11       29:49  25       1

10.      Želatovice      20       9          0          11       28:32  24       4

11.      Kralice n./H.   20       9          0          11       28:35  24       5

12.      Hněvotín        18       7          0          11       28:35  20       1

13.      Chválkovice  19       5          0          14       19:35  18       0

14.      Určice 19       5          0          14       25:54  17       1

15.      Kojetín            19       4          0          15       22:51  11       2