Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 30.5.2024
svátek slaví Ferdinand,
zítra Kamila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

46 drzovice_vrahoviceVe znamení regionálních derby se neslo závěrečné kolo podzimní části kopané na Prostějovsku. Nejinak tomu bylo i v Okresním přeboru, kde Držovice hostily nedaleké Vrahovice. Diváci se branky nakonec nedočkali, zahození vyložených šancí však několikrát. K atmosféře derby nechyběly ani ostřejší zákroky, emoce, které tak vyústily k jednomu vyloučení. Oslabené Vrahovice si však i s touto úlohou poradily, dokonce mohly strhnout vedení na svoji stranu, především zásluhou držovického brankáře se tak ale nestalo.

TJ Sokol Držovice - Sokol Vrahovice 0:0

Rozhodčí: Weisser - Duda, Zdráhal

Sestava Držovic:
Grmela - Krčmář, Valenta, Šťastný, Pavlát - Fiferna (90. Štěpánek), Šatný, Hausknecht, Hrubý - Dokoupil (75. Kořínek), Rolný. Trenér: Jan Repeš.

Sestava Vrahovic: Uličný – Procházka, Kočař, Vojáček, Kratochvíl – Smička, Dvořák, Bednařík, Závodský – Studený (70. Farný), Prucek. Trenér: Jan Řezníček.

Díky losu se již podruhé v podzimní části setkala mužstva Sokola Držovic a Sokola Vrahovic. Můžeme tedy říci, že se jednalo o prostějovské derby. V prvním letošním vzájemném střetnutí se z vítězství na svém hřišti radovali hráči Sokola Vrahovice. Vyrovnaná bilance těchto dvou týmů byla znát hned od úvodního hvizdu. Většinou se hrálo mezi šestnáctkami, občasný náznak šancí se rodil jen sporadicky. Prvního ohrožení branky se diváci dočkali z kopaček hostů, to Studený postupoval sám na domácího ochránce svatyně, který jej bravurně vychytal. Domácí se také snažili ohrozit Uličného v bráně Vrahovic, na dostřel se však příliš nedostali. Jejich pokusy byly buď nepřesné, nebo nedotažené do konce. A tak zásluhou výborně hrajícího Dvořáka si šance vypracovávali především hosté. Několik ostřejších zákroků, které si rozhodčí dokázal pohlídat, vyústilo pouze v jednu šarvátku, po které šel předčasně do sprch vrahovický Vojáček. To mohla být voda na mlýn domácímu celku, opak byl ale pravdou. Náznaků šancí bylo sice o něco více, ty vyložené především na straně hostí. Nejdříve opět Studený, po něm také Dvořák (proti bylo břevno domácí brány) si vylámali zuby na výborně chytajícím brankáři Držovic. Když zneškodnil i šanci střídajícího Farného, rozešli se oba soupeři po bezbrankové remíze. Oslabené Vrahovice bod určitě berou, po průběhu utkání by si jistě přály více. Pro Držovice je to vzhledem k postavení v tabulce určitě ztráta.


Pohledem trenérů:

Jan Repeš - TJ Sokol Držovice:
„Tradičně vyhecované derby, k závažnějším problémům však nedošlo. Emoce k derby a fotbalu zkrátka patří. Utkání nebylo z naší strany ideální, proto jsme s bodem spokojeni, avšak v naší situaci je to zcela jistě ztráta. Důležité, že jsme poslední utkání zvládli a můžeme přes zimu na sobě dále pracovat.“

Jan Řezníček - Sokol Vrahovice:
„Měli jsme trošku obavy po posledním výpadku právě na tomto hřišti, ale kluci to dnes zvládli i v nesnadné úloze. Vypracovali jsme si i přesto více šancí než domácí, co nás ale trápí celou sezónu je klid v zakončení. Proměňovat takové šance, tak jsme v tabulce úplně na jiném místě, ale dnes stál proti nám skvělý brankář. Sezóna je dle mého názoru docela povedená, máme teď zimní přestávku na zdokonalení těchto činností.“

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...