Dobré dopoledne, dnes je sobota 5.10.2024
svátek slaví Eliška,
zítra Hanuš

Velice vydařený byl uplynulý víkend pro pětici regionálních zástupců v „B“ skupině I.A třídy. Tedy s výjimkou Plumlova, jenž prohrál v derby na půdě Čechovic. Ty zvládly i hru v oslabení, když hned po půlhodině dostal červenou gólman Klimeš. A dařilo se i Lipové doma proti Lipníku, ta se navíc díky nečekanému bodu Mostkovic na půdě Lutína posunula do čela celé soutěže. No a výhry se dočkaly i Klenovice, pro tři body si zajely do Brodku u Přerova.

TJ Sokol Čechovice - TJ Sokol Plumlov 2:1 (1:0)
Branky: 10. Kolečkář, 57. Jahl – 90. A. Klváček. Rozhodčí: Kološ – Konečný, Hodaň. ČK: 31. D. Klimeš (Č). Sestava Čechovic: D. Klimeš – Vlach, Vinklárek, Jano, Ján – Pytela (31. Zapletal), Drmola (55. Chmelík), Kolečkář, A. Pospíšil (85. Frys) – M. Klimeš – Jahl (77. J. Klváček). Trenér: Jaroslav Klimeš. Sestava Plumlova: Simandl – Vysloužil, Kutný, Gryglák, J. Kiška (75. Kolařík) – Varga, Urbánek (46. Matula), Ostratický, Klváček – Dvořák, Křupka (82. Daněček). Trenér: Karel Frantík.

Hodnocení trenéra Čechovic Jaroslava Klimeše:
„Chtěli jsme Plumlovu oplatit pohárovou porážku, tehdy naše krize dosáhla vrcholu. Hned ve druhé minutě ovšem Jano poslal špatnou malou domů, brankář fauloval a byla z toho žlutá, podle mě jasná červená. To hodně ovlivnilo zápas, protože to pak rozhodčí začal kompenzovat a dostal se do svízelné situace. Nakonec 'Kimi' červenou dostal, i v deseti jsme ale byli aktivní a měli jsme šance, klidně to mohlo být i 4:0. Nedali jsme je a pak přišel trest, naštěstí se ale hostům podařilo snížit až v závěru. Tlačili jsme je a byli jsme na balonu, když je tým aktivní, tak se proti deseti hraje hůř. Byli jsme lepší a měli jsme řadu tutovek, třetí branku jsme ale nedali.“

Hodnocení trenéra Plumlova Karla Frantíka:
„Řekli jsme si, že budeme hrát jednoduše jako v poháru, kdy Čechovice byly silné na míči, herně lepší, ale my jsme dávali branky. Chtěli jsme dávat dlouhé míče dopředu, vyhrávat osobní souboje a tlačit se do koncovky. To se nám dařilo a první půle byla pro nás o něco lepší, ovlivnila to ale červená karta, kdy se soupeř semkl a zatáhl. Dal poměrně šťastný gól, takový se podaří málokdy, aby hráč z náběhu trefil hlavou šibenici. O přestávce jsme si řekli, že jich je o jednoho míň, budeme držet míč a dostaneme je pod tlak postupným útokem a centry ze strany, to se nám ale nedařilo. Dělali jsme chyby a ztráceli jsme míče uprostřed, soupeř pak podnikal nebezpečné protiútoky, z nichž padl gól na 2:0. Vyloučení domácím i pomohlo, stáhli to na jednoho útočníka, kterého jsme nebyli schopni přehrát.“

SK Lipová - FK Spartak Lipník nad Bečvou 3:1 (2:1)
Branky: 8. Jamrich, 28. Spáčil, 64. Répal – 80. Zavadil. Rozhodčí: Zaoral – Sedláček, Kulička. Sestava Lipové: R. Vybíhal – Barák, Macourek, Ohlídal, Žilka – M. Vybíhal (77. Z. Koudelka), Jamrich (81. P. Koudelka), Répal (85. Růžička), Novák – Takáč, Liška. Hrající trenér: Pavel Růžička.

Hodnocení hrajícího trenéra Lipové Pavla Růžičky:
„Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. Do prvního jsme vstoupili výborně, soupeře jsme k ničemu nepustili a vyplynuly z toho i naše dva góly. První byl výstavní po Jamrichově střele levačkou do levé šibenice, druhý přidal po rohu Spáčil. Po přestávce jsme ovšem zbytečně brzy začali bránit výsledek a soupeř nás dostal pod tlak. Naštěstí jsme ovšem z protiútoku zvýšili na 3:0, oni ale brzy snížili a pak nás dvakrát podržel brankář. Celkově panuje spokojenost, ale sami jsme to zbytečně zdramatizovali. Museli jsme trochu improvizovat a při absenci Zdeňka Petržely s Marťou Dostálem jsem do útoku vysunul Takáče, to je univerzál schopný zahrát na každé pozici. A nezklamal. Jsme překvapeni, že dosud dominantní Lutín ztratil doma s Mostkovicemi, to nám nahrálo. Čeká nás ale ještě dost zápasů.“

FK Brodek u Přerova - TJ Sokol Klenovice na Hané 0:2 (0:0)
Branky: 80. T. Cetkovský, 85. Smékal z penalty. Rozhodčí: Vrba – Kučera, Krpec. Sestava Klenovic: Polák – Frys, Všianský, T. Cetkovský, Losman – Dvořák, Rozehnal, Smékal, R. Cetkovský – Frýbort (40. Borovský), César. Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:
„Po domácí prohře s Lipovou jsme do Brodku odjížděli s cílem bodovat. Věděli jsme, že pokud nedostaneme branku, tak nemůžeme prohrát, tomu jsme podřídili hru. Zavřeli jsme to a čekali jsme, že to Brodek otevře, byl totiž za námi. To se také stalo a jen v první půli šel César dvakrát sám na brankáře, ale nedal. Domácí měli jen dvě tři střely z dálky, které Polák zlikvidoval, a do druhé půle jsme šli se stejnou taktikou. Dvacet minut před koncem dal Tomáš Cetkovský po rohu gól hlavou, to bylo super. A o deset minut později šel César sám na brankáře, byl faulován a po Smékalově penaltě bylo rozhodnuto. Taktika se nám vyplatila, účel to splnilo, i když nebyla suprová. Líbilo se mi, jak všichni bojovali, teď je to ale potřeba potvrdit doma.“

TJ Sigma Lutín - TJ Sokol Mostkovice 0:0
Rozhodčí: Samek – Bartuněk, Juřátek. Sestava Mostkovic: Lukáš – Hatle, Milar, Walter, R. Hanák – M. Vojtíšek, Šlézar, Křišťan (66. Všetička) – Chmelař (59. Bureš) – Dadák, J. Kamenov ml. Trenér: Jiří Kamenov st.

Hodnocení trenéra Mostkovic Jiřího Kamenova:
„Před zápasem s Bělotínem jsme si řekli, že za vším uděláme tlustou čáru a začneme od znova. Zlepšení nastalo již před týdnem, kdy výsledek ukázal, že jdeme správnou cestou. Do Lutína jsme odjížděli s odhodláním odvézt si nějaký bod, domácí ale měli perfektní pohyb a brzy mohlo být 2:0, kdy nás zachránilo břevno a brankář. Pak už to byl na šance vyrovnaný zápas. První půli jsme hráli proti větru, ale odbojovali jsme to a hrozili jsme z brejků, ve druhé půli jsme hráli po větru a dobře jsme si pohlídali Skopalíka s Losem. Trefili jsme tyčku a Dadák neuspěl sám na brankáře, mohli jsme si tak odvézt i tři body, prohrát by si ale Lutín nezasloužil a remíza je spravedlivá. Celkově se hrál oboustranně kvalitní fotbal, který se mohl divákům líbit. Důležitý byl náš pohyb a důraz v soubojích, nenechali jsme je moc kombinovat, i když proti nám stál zkušený soupeř. Odevzdali jsme výkon na sto dvacet procent.“