Příjemnou noc, dnes je úterý 25.6.2024
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

fotbal ilustracni1Již čtvrtou domácí výhru v řadě si o víkendu vykopali fotbalisté Kostelce na Hané a po výhře nad Horními Moštěnicemi jim ze šestého místa chybí jen dva body na třetí příčku. Z výhry se v I.B třídě radovali i hráči Lipové, Vrchoslavic a Nezamyslic, posledně jmenovaní uspěli v přestřelce proti Mostkovicím. Vysoko prohrál Pivín a Jesenec, pro něhož to bylo již šesté utkání bez výhry. Remízový výsledek zaznamenal jen Protivanov, jeho kouč si ale bodu zvenku cení jako výhry.

TJ Sokol Mostkovice - TJ Haná Nezamyslice 3:4 (2:0)

 

Branky: Dadák, Chmelař, M. Vojtíšek – Oulehla, Horák, J. Přidal, T. Přidal.
Rozhodčí: Polanský – Kaňok, Tomášek.

Sestava Mostkovic: Lukáš – P. Zapletal, Milar, O. Zapletal, V. Vojtíšek – Šlambor, Hanák, Musil (78. Krychtálek) – Dadák (78. Kapounek), M. Vojtíšek, Chmelař (46. Škobrtal). Trenér: Jiří Kamenov.

Sestava Nezamyslic: Matoušek – Hájek, Návrat, Horák, R. Fialka – T. Přidal, V. Fialka, J. Přidal, Přikryl – Oulehla, Musil (85. Kiriljuk). Trenér: Drahomír Crhan.

Hodnocení trenéra Mostkovic Jiřího Kamenova:

„Probíhalo to jako jiná utkání, jen s tím rozdílem, že jsme v první půli dali dvě branky. Valili jsme se na jejich branku, přehrávali jsme je. Oni sice také chtěli hrát, ale nestíhali. Ve druhém poločasu jsme nastoupili trochu volněji a hosté po jedné akci snížili. To je nakoplo, cítili možnost. Nám už chybělo nasazení, umožnili jsme jim standardku, hráči se začali hádat a bylo vyrovnáno. Když jeden hráč udělá chybu, druhý se ji musí snažit napravit. Dostali jsme se ještě do vedení 3:2, oni ale srovnali na 3:3 a v předposlední minutě rozhodli. Každý zápas je stejný, jsme potrestáni za chyby, my soupeře netrestáme. Nezamyslice měly čtyři šance, daly čtyři góly. První poločas jsme mohli vyhrát 6:0, na kdyby se ale nehraje. Je to další prohraný zápas doma a tlak na mužstvo se ještě zvýší. Teď nás čekají zkušené Hranice, pak derby s rozjetým Kostelcem. Bude to čím dál horší, pokud nebudeme pracovat a soustředit se vyloženě na hru.“

Hodnocení trenéra Nezamyslic Drahomíra Crhana:

„První poločas jsme prohrávali 0:2 a Mostkovice byly jasně lepší. Domácí měli osm tutových šancí, z nichž proměnili pouze dvě. O poločase jsme klukům vynadali, protože se na to nedalo dívat, udělali jsme trochu změny v sestavě. Kluci začali hrát to, co se po nich chtělo, a vyrovnali jsme na 2:2. Pak ještě Mostkovice daly z trestného kopu na 3:2, ale už jsme to dohrávali v tlaku a nakonec to skončilo 4:3. Překvapilo nás to všechny, ale první poločas byl ze strany Nezamyslic na III. třídu. Druhý poločas už byl lepší a je opravdu vidět, že jakmile Mostkovice dostaly první gól, tak psychika dělala hodně. Domácí znervózněli a už se téměř do hry nedostali. Poprvé v letošním roce byli naši hráči ve vápně důraznější než obránci soupeře. Přeju jim, ať se co nejdříve zvednou, protože by byla škoda, aby takový mančaft opustil I.B třídu. Druhý poločas byl zcela obrácený než první. Teoreticky jsme uhráli tolik bodů, co loni za celý podzim i s předehrávkou. Měli bychom být v klidu, ale na druhou stranu jsem měl představu, že budeme hrát ve vyšších sférách tabulky.“


 

Sokol Slavonín - TJ Sokol Protivanov 2:2 (1:1)

 

Branky Protivanova: M. Pospíšil, R. Sedlák.
Rozhodčí: Vojáček – Balún, Milar.

Sestava Protivanova: R. Vybíhal – Ženata, J. Vybíhal, Dvořák, M. Bílek – Grulich, R. Sedlák, M. Pospíšil, Kropáč – F. Pospíšil, Nejedlý. Trenér: Libor Bílek.

Hodnocení trenéra Protivanova Libora Bílka:

„Byl to bojovný zápas, šance se střídaly na naší i na jejich straně. Slavonín se kolem dvacáté minuty dostal do vedení., hned za deset minut jsme odpověděli, když se krásnou střelou z velkého vápna trefil Marek Pospíšil. Ve druhé půlce byl v šestnáctce faulován Radek Sedlák, sám penaltu proměnil a poslal nás do vedení 2:1. Na penalty jsem určil trojici hráčů a jeden z nich je právě Radek Sedlák. Věřil si, šel na ni a dal ji. Od té doby je pravda, že nás Slavonín dvacet minut drtil, ale dokázal z toho jen vyrovnat a pak se už utkání dohrávalo. Bod beru jako zasloužený a ze soupeřova hřiště de facto jako výhru.“


 

FC Kostelec na Hané - TJ Sokol Horní Moštěnice 4:1 (2:0)

 

Branky Kostelce na Hané: Hon 2, Maška, Walter.
Rozhodčí: Baďura – Grečmal, Kopecký.

Sestava Kostelce na Hané: J. Menšík – Baláš, Začal, Gréza, Merta – Chytil (60. Vařeka), Walter, T. Menšík, Vyhlídal (46. Grepl) – Hon (70. Mori), Maška. Trenér: Petr Walter.

Hodnocení trenéra Kostelce na Hané Petra Waltera:

„Výsledek je pro hosty hodně krutý. V určitých fázích nás dost zatlačili, my jsme zejména v první půlce měli velkou kliku. Dali jsme dva góly prakticky z ničeho, oni šli jednou sami na gólmana a jednou trefili z trestňáku břevno. Kdybychom po poločase prohrávali, nemohli bychom říct ani půl slova. V prvních minutách druhé půle nás také hodně zmáčkli, ale paradoxně v jejich největším tlaku jsme se dvakrát urvali a dali jsme další rychlé góly a bylo po zápase. Po prvních dvou kolech, kdy jsme vysoko prohráli s Beňovem a těsněji s Vrchoslavicemi, nás mnozí favorizovali na aspiranty na spodek tabulky. My jsme hrozně rádi, že se držíme mezi nejlepšími, a pozici bychom chtěli ještě vylepšit. O víkendu hostíme Pivín, který bychom také chtěli porazit.“


 

TJ Sokol Pivín - SK Hranice „B“ 0:5 (0:1)

 

Rozhodčí: Menšík – Jelínek, Milar.

Sestava Pivína: Dostál (50. P. Pavelka) – R. Švéda, Nakládal (46. R. Pavelka), Novák, Cibulka – Šišma, P. Fialka, Tydlačka, Bartoník (75. Kovařík) – Sedlák, Prášil. Trenér: Pavel Zbožínek.

Hodnocení trenéra Pivína Pavla Zbožínka:

„Těžký terén, těžký soupeř. Hřiště jsme měli hodně pod vodou, bylo to na hranici regulérnosti. A teď je v hrozném stavu. Soupeř přijel se čtyřmi hráči z áčka a chtěl za každou cenu hrát. Kluci bojovali, tři čtvrtě utkání jsme hráli solidně, ale hosté měli dobře zorganizovanou obranu, nepustili nás do žádné vážné šance a vyhráli zaslouženě. Byli přesnější a za posledních dvacet minut nás rozebrali. Přidali čtyři branky, naši hráči již fyzicky nestačili. Naše akce končily u vápna, nebo je zastavila kaluž. Pršelo celý zápas a teprve po zápase začalo svítit sluníčko. Nechceme se na to ale vymlouvat. Máme přes sebou další derby v Kostelci, tak se musíme dát dohromady. Naše hra nevypadala špatně.“


 

SK Jesenec - TJ Sokol Tovačov 2:6 (1:4)

 

Branky Jesence: 31. a 65. J. Tichý.
Rozhodčí: Dokoupil – Svozil, Knoll.

Sestava Jesence: Kýr – Burian, Klicpera (15. Zajíček), Laštůvka, Horák – Takáč, Čížek, P. Mrňka (80. Z. Tichý), Tyl (84. P. Tichý starší) – J. Tichý, P. Tichý mladší. Trenér: Josef Takáč.

Hodnocení trenéra Jesence Josefa Takáče:

„Nechytili jsme začátek zápasu, hned z úvodní akce v první minutě jsme dostali branku. V patnácté minutě nám soupeř dal na 2:0, kluci se ale nesložili a po půlhodině snížili. O dvě minuty později jsme měli výhodu přímého kopu, míč směřoval do branky, hráč ve zdi to ale tečoval rukou a asistent zvedl praporek. Všichni jsme mysleli, že se bude kopat penalta, ale nesmyslně odpískal ofsajd. V době rozehrávky měl přitom praporek dole. Asi jsou nová pravidla. Mančaft se tímto rozložil, hosté nám dali další dvě branky a mohlo jich být ještě víc. O poločase jsem klukům řekl, že budeme hrát proti více než jedenácti, ať si zahrají fotbal. Patnáct minut jsme je tlačili a snížili jsme na 2:4. Hráli jsme pěkný fotbal, ale bohužel jsme z toho dali jen jeden gól a vzápětí inkasovali na 2:5. Soupeři blahopřeji.“


 

TJ Sokol Radslavice - SK Lipová 2:4 (1:2)

 

Branky Lipové: Šmíd 3, Růžička.
Rozhodčí: Knop – Baďura, Dokoupil.

Sestava Lipové: Abrahám – Žilka, Přikryl, Ohlídal, Barák – Šmíd, Spáčil (80. Barták), Růžička, P. Koudelka – Macourek, Vlček (50. Liška). Trenér: Jaroslav Ullmann.

Hodnocení trenéra Lipové Jaroslava Ullmanna:

„Podali jsme velice dobrý výkon, vítězství je celkem jednoznačné. V prvním poločasu jsme vedli 2:0, pak jsme si nechali dát minutu před koncem  zbytečnou branku z rohu. Ve druhém poločasu jsme si po pěti minutách dali vlastence, ale jsem rád, že jsme opět začali hrát jako v prvním poločase a že nás to nepoložilo. Dali jsme další dva krásné góly a oproti utkání s Jesencem jsem spokojen s tím, že jsme proměňovali šance a vstřelili venku čtyři branky. Dali je hodně netradiční střelci, z Martina Lišky se stal nahrávač.  Čím Staňa Šmíd přispěje za hattrick, to budeme řešit na tréninku. Určitě ho ale něco nemine (smích).“


 

TJ Sokol Vrchoslavice - Tatran Všechovice 4:3 (3:1)

 

Branky Vrchoslavic: Polášek 2, P. Horák ml., Hradil.
Rozhodčí: Krutovský – Petrů, Kopecký.

Sestava Vrchoslavic: Jozek – J. Fousek, Zdražil, Zatloukal, Spiller – P. Horák ml., Polášek, M. Fousek (80. Coufalík), Novák (60. Hradil) – P. Horák st. (90. Vymětal), Lacina. Trenér: Roman Šmíd.

Hodnocení trenéra Vrchoslavic Romana Šmída:

„První poločas prudce pršelo, ale paradoxně jsme hráli lepší fotbal než potom, když přestalo. Jsem spokojen, předvedli jsme dobrý výkon, kombinační fotbal. Myslím si, že se divákům fotbal líbil. Bylo to nahoru dolů, padalo hodně branek. Přispěli k tomu i rozhodčí, citlivě pískali. Všechovice jsme jasně přehrávali a za první poločas jsme po zásluze vstřelili tři branky, k tomu ještě břevno a další nevyužité šance. Všechovice jsou velice silné ve standardních situacích, hrozily z nich a od páté minuty vedly. Pak jsme to ale vzali do vlastních rukou a druhý poločas již pouze kontrolovali. Proměnili jsme šance ve čtyři vstřelené góly, mohlo toho ale být víc. Je to povinné vítězství, ale i Všechovice předvedly kvalitní výkon. Hosté dost omladili, mají hodně jiné mužstvo než na jaře.“

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...