Dobré poledne, dnes je úterý 28.5.2024
svátek slaví Vilém,
zítra Maxmilián a Maxim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

40 konicePodruhé v sezoně vstřelila Konice tři branky a stejně jako proti Zlatým Horám z toho byly tři body. Domácí nezaskočilo ani vyrovnání brzy po změně stran a dvěma góly kolem šedesáté minuty si zajistili pátou výhru v sezoně.

Sokol Konice - FK Troubky 3:1 (1:0)

Branky: 22. a 56. Bednář, 63. Směták – 49. Kučera
Rozhodčí: Válek – Chládek, Hampl

Sestava Konice:
Kmecik – Rus, Řehák, Růžička (80. Malínek) – Cetkovský, Kořenovský (64. Dostál), Klobáska, Bednář, Schön – Směták, Novotný. Trenér: Roman Jedlička.

O konické vítězství se dvěma skvostnými momenty zasloužil zejména Jan Bednář. Nejprve umě zakroutil přímý volný kop, ve druhém poločasu pak za stavu 1:1 další krásnou střelou vrátil domácím vedení. A jednalo se o vítěznou ránu. Brzy po něm využil odraženého míče Jan Směták a svou již čtvrtou brankou v sezoně vedení pojistil.

„Myslel jsem, že když jsme dali první gól, nebude pochyb o tom, kdo vyhraje. Jenže nejsme schopni je dorazit. Oni náhodně vyrovnali a nastalo klasické trápení,“ povzdechl si přes výhru konický trenér Roman Jedlička.

Před utkáním hráčům připomněl, že se blíží 6. říjen a s ním konec přestupního období i možnost výměny na poslední chvíli, a na výkonu se to pozitivně projevilo. „V páté minutě jsme měli tři gólové šance. Až to začne padat, budeme dávat pět šest gólů jako Určice,“ těší se Jedlička.

Nyní má radost především ze tří bodů a napravení dojmu z poslední doby. „Zaváhali jsme ve dvou vložených středách. Řekl bych, že sezona se tím zlomila. Prohrát v Želatovicích ani doma s Oskavou jsme neměli. Soutěž bude ještě vyrovnanější, ale šest bodů je moc,“ litoval ztráty na čelo a zejména vedoucí Určice. Souboj s lídrem se na programu za měsíc, teď dělí první a čtvrtý celek devět bodů. O víkendu jedou Koničtí k předposledním Dolanům, týmu s nejhorším útokem a čtvrtou nejhorší obranou.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...