Dobrý podvečer, dnes je sobota 5.10.2024
svátek slaví Eliška,
zítra Hanuš

Zlepšující se tendenci mají na jaře domácí představení prostějovských fotbalistů před domácím publikem, co se výsledků týče. Po porážce s rezervou Sigmy přišla remíza s Hulínem a nyní vítězství nad druhým Zábřehem. A to tak, že přesvědčivé. Kdo čekal vyrovnaný průběh, musel být zaskočen vstupem do utkání, který se domácím ale náramně povedl! Koudelka a premiérový jarní střelec Kroupa vytvořili po čtvrthodině zajímavý dvoubrankový náskok, který těsně po přestávce pečetil Zatloukal. „Eskáčko“ se tímto vítězstvím posunulo na třetí místo tabulky za svého dnešního soupeře. Rozdíly od druhého do sedmého místa jsou ale pouze jednobodové.

Vzhledem k předchozím výkonům a nabuzení na domácí utkání byl mančaft logicky od úvodního hvizdu poněkud nervózní, tento pocit z něj ale po necelých pěti minutách spadl. Opatrný úvod trval pouhé čtyři minuty. V té páté se po levé straně rozeběhl Pančochář, naservíroval míč před bránu, kde ho Koudelka usměrnil za Šustrova záda. Jen pár minut po té ale mohlo být srovnáno, když po nedorozumění v domácí obraně trefil Prokeš hlavičkou tyč Kofroňovy branky. Jedenáctá minuta svědčila jedenáctce v prostějovském dresu, Machálkovi, který z otočky mířil těsně mimo tři tyče. Ještě se nezavršila ani čtvrthodina hry, když domácí předvedli brilantní kombinační akci počínající ve středu hřiště, Koudelka zprava odcentroval a Kroupa přeskočil chybujícího Šustra – 2:0! Jenže o čtyři minuty mohlo být zase vše jinak, naštěstí pro domácí hlavičkoval po rohu Swiech těsně nad břevno. Před naplněním úvodní půlhodiny se po nepřímém kopu neprosadil veterán Kovář, který vzápětí střídal. Tři minuty před přestávkou hlavičkoval po nepřímém kopu těsně vedle branky Krejčíř.

Hned po přestávce byla prověřena pozornost obou gólmanů, nejprve díky Zelenkově standardní situaci, vzápětí pálil Voves. Chvíli po té vyšla domácím standardní situace, kdy Zelenka rozehrál nepřímý kop nacvičeným signálem a míč do branky dotlačil Zatloukal. Hodně agilní byl logicky Krejčíř, který v Zábřehu něco odehrál, v 65. min. mu zabránil v zápisu do listiny střelců po rohovém kopu hostující obránce, který míč odvracel z brankové čáry. Zachytal si i Kofroň, efektně pro diváky vytáhl nad břevno Pospíšilovu navštívenku. Když se po Šustrově chybě neprosadil Šteigl ani se neujala Sečkářova střela, skončilo utkání trojgólovým vítězstvím modrobílých.

Roman POPELKA - 1.SK Prostějov:

„Dnes mohu s naším výkonem vyjádřit spokojenost. Všichni jsme věděli, že další zopakování výkonu z posledních dvou zápasů by nás mohlo definitivně stáhnout dolů. Jsem rád, že to hráči pochopili a odrazilo se to na výkonu celého týmu. Vstřelit soupeři, který dosud na jaře nedostal gól, hned tři branky, těší o to více. I přes rychlé góly, které vždy pomohou, nebylo dlouho nic rozhodnuto. Zábřeh je kvalitní mužstvo, které dokáže zahrozit z kterékoli standardní situace. To se také prokázalo po naší třetí brance, kdy teprve snaha Zábřehu trochu opadala. Karel Kroupa pracuje od začátku jara velmi dobře a na hrotu uhraje spoustu balónů, takže i při gólové absenci je pro nás nesmírně platný, ale je samozřejmě dobře, že gól dal.“

Jiří BALCÁREK – SK SULKO-Zábřeh:

„Především je potřeba zdůraznit, že se nám rozpadl tým, byli jsme rádi, když jsme dali dohromady osm zdravých hráčů. Devátý hrál nedávno I. A třídu, desátý byl Kovář, který hrál tak ze třiceti procent a brzy musel střídat, takže jsme využili jediného hráče, kterého jsme měli na lavičce. Mě samotného utkání zklamalo kvalitou, když si uvědomíme, že hrajeme třetí nejvyšší soutěž a utkají se druhý s třetím, tak jsme neprodukovali líbivý fotbal pro diváky, kteří by se z něj měli těšit. Byli jsme ze začátku hodně zakřiknutí a oba góly šly na náš vrub, první pravého záložníka a druhý gólmana. Své šance jsme následně nevyužili, gól by nám určitě pomohl. Soupeři jsme naopak situaci ulehčili někdy až lehce alibistickým výkonem, který kvalitě zápasu nepřispěl.“

1.SK Prostějov – SK SULKO-Zábřeh 3:0 (2:0)

Branky: 5. Koudelka, 15. Kroupa, 49. Zatloukal
Rozhodčí: Mikyska – Boček, Černý; ŽK: 41. Kurušta, 79. Koutný (oba Zábřeh). Diváků: 480.
1.SK Prostějov: Kofroň – Hirsch, Sus, Zatloukal, Krejčíř – Koudelka (78. Sečkář), Fládr, Zelenka (89. Petržela), Pančochář – Machálek (63. Šteigl), Kroupa. Trenér: František Jura
SK SULKO-Zábřeh: Šustr – Rajnoha, Koutný, Swiech, Pospíšil – Švábík, Kovář (34. Voves), Binar, Kurušta – Krejčí, Prokeš. Trenér: Jiří Balcárek.