Dobrý večer, dnes je pondělí 27.5.2024
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

31 spolecna sk2014 2015Pár dnů po skončení podzimní části ročníku 2014/2015 mají prostějovští fotbalisté jasno o programu následujících čtyř měsíců, než se opět roztočí třetiligový kolotoč. A žádný „vegáč“, jak by se mohlo zdát, svěřencům kouče Jury nenastal. Ještě do konce listopadu trénovali dvakrát týdně, v úterý a pátek, na „umělce“ areálu SCM Za Místním nádražím, volno příštích dnů zpestří individuální programy. A co bude dál? Světe div se, ale třeba i měření sil s úřadujícím mistrem pražskou Spartou!

Fotbalisté „eskáčka“ již znají svůj program zimní přípravy. V prosinci přijde na řadu tradiční individuální příprava podle na míru každého jednotlivce šitých plánů, byť ještě zítra se všichni hráči sejdou společně se staršími dorostenci, aby si proti sobě zahráli hokej. Večerník bude pochopitelně sledovat, jak to fotbalistům v úterý 2. prosince od 17 do 18 hodin půjde, když vymění tradiční kopačky za brusle a hokejky. Unikátní fotogalerii a video najdete na www.vecernikpv.cz.

V novém roce se kádr trenéra Františka Jury sejde poprvé ve středu 14. ledna 2015. „Kromě tradičního zimního soustředění v Ústí nad Orlicí máme naplánovaný také výjezd do Prahy, v rámci něhož sehrajeme dvě přípravná utkání, první se Spartou a druhé s Meteorem,“ poodhalil program zimní přípravy Jura. Doplňme, že v rámci soustředění sehraje „eskáčko“ duely s Českou Třebovou a Štěchovicemi.

Jak jsou na tom hráči po „zimním spánku“, prověří už v sobotu 24. ledna divizní Blansko. Od konce února pak přijdou těžší druholigoví soupeři jako Opava a Zlín, následovat bude divizní Hodonín a generálku na první mistrovský zápas v olomoucké Holici obstará třetiligové „derby“ s Hlučínem.

I když přesná sestava kádru, který bude mít trenér 1.SK Prostějov František Jura v půli ledna k dispozici, ještě není známa, leccos se už krystalizuje. Na stěžejní otázku, zůstane-li nejlepší střelec týmu Karel Kroupa, si však budeme muset ještě pár dní počkat...

Ze stávající soupisky osmnácti hráčů, počítaje v něj i Víta Kopečného, který podzimní část dohrával v Mostkovicích, se vznáší otazník právě pouze nad kmenovým útočníkem brněnské Zbrojovky Karlem Kroupou. Z hostujících borců je přestup Tomáše Langera do „eskáčka“ pouze formální záležitostí, pokračovat v hostování z Boskovic by měl i Jan Koudelka, účastník právě skončeného miniEura v Černé Hoře. Ale pokud se mu bude v jarní části dařit stejně jako na evropském šampionátu v malém fotbale, bude jej možná v létě obtížné udržet...

Ke stávající osmnáctce by se měla připojit pravděpodobně trojice starších dorostenců. Určitě  lze již jmenovat stopera s velkým přehledem Marka Hlocha, který se tak opět dostane do jednoho týmu se svým starším bratrem Pavlem či hbitého záložníka Michala Sečkáře.

Nejen odpověď na kardinální otázku setrvání Kroupy budeme hledat v rozhovoru se třetím nejlepším kanonýrem MSFL, který bude součástí tradičního hodnocení podzimní části v podání 1.SK Prostějov. Sumář pro vás redakce Večerníku v těchto dnech již připravuje a bude součástí příštího vydání!

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...