Dobré odpoledne, dnes je neděle 16.6.2024
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

mfk vyskov_1sk_prostejovLukáš Zelenka, Tomáš Hunal, Petr Papoušek, Michal Pospíšil, Ivo Zbožínek a Tomáš Bureš. Všechna tahle fotbalově známá jména už 1.SK Prostějov vlastnil na své třetiligové soupisce, což však oddílovému vedení pranic nebránilo v dalším hvězdném posílení. A tak do mužstva čerstvě přibyl Petr Pavlík, borec s více než dvěma stovkami prvoligových startů!

Uznávaný stoper dělal ještě na jaře kapitána FK Baumit Jablonec nad Nisou, jenže pro nový ročník s ním severočeský klub úplně přestal počítat vzhledem k plánovanému omlazení kádru. Nakonec si autor jednadvaceti gólů v nejvyšší soutěži ČR vyzkouší MSFL v barvách hanácké štiky, která tím opět znásobila svou potenciální dravost.

„Čekal jsem na nabídky z první ligy, které nepřicházely, a po začátku nejvyšší soutěže už jsem chtěl mít nějakou jistotu. Proto jsem dal na doporučení mých bývalých spoluhráčů Buryho a Zboži (Tomáše Bureše a Ivo Zbožínka - poznámka redakce), kteří mě do Prostějova lákali. S vedením 1.SK jsme zatím dohodli angažmá na půl roku,“ prozradil Večerníku Petr Pavlík.

„Takového borce ani není třeba představovat, podle mě patřil v minulé sezoně k nejlepším prvoligovým zadákům. O místo v Jablonci přišel jen kvůli tomu, že se tamní vedení rozhodlo vsadit víc na mladé a nový trenér Kotal preferuje hru na tři obránce. Petr je přitom stále výborný fotbalista, navíc povahově perfektní kluk a vítězný typ, který vždy udělá pro úspěch maximum. O takhle charakterově cenného hráče jsme moc stáli a jakmile se objevila možnost ho přivést, šli jsme za tím,“ vyložil generální sportovní manažer a kouč 1.SK Prostějov František Jura.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...