Dobré odpoledne, dnes je neděle 16.6.2024
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

fotbal ilustracniNenápadný nováček schovaný uprostřed tabulky a strachující se zejména o to, aby neměl sestupové starosti? V podání 1.SK Prostějov ani náhodou! Alespoň ne při čtení soupisky pro podzimní část třetí ligy.

Tomáš Bureš, Ivo Zbožínek, Tomáš Hunal, Lukáš Zelenka, Petr Papoušek, Tomáš Kazár, Michal Pospíšil a nově i Petr Pavlík disponují množstvím zkušeností z první ligy a ještě dnes by se jistě neztratili ve vyšších soutěžích, vedle nich navíc stabilní členové loňské postupové sestavy, další talentovaní mladíci či navrátilci Krejčíř s Mazouchem.

Ano, samotné hvězdy nevytvoří fungující tým a mnoho výběrů na to již doplatilo propadákem, ale kouč František Jura již několikrát dokázal, že umí namíchat ten správný koktejl a poskládat opravdový kolektiv.

Navíc v Prostějově po dlouhých letech opět vládne fotbalové šílenství, opět je to sport číslo jedna a dá se očekávat, že na domácí duely se pohrnou stovky a třeba i tisícovky diváků. Zejména když se vydaří úvod a bude se na co koukat. A pohárová premiéra v Bohunicích i přáteláky ukázaly, že žádného betonování bez touhy útočit se fanoušci obávat nemusí.

Na první domácí střetnutí v MSFL si budou muset diváci i hráči počkat až na třetí kolo, o to atraktivnější týden je ale čeká. Nejprve to v sobotu 25. srpna bude souboj s druhým Frdýdkem-Místkem, jemuž na první Holici chyběl jen bod, o čtyři dny později tu pak bude bonbónek v podobě pohárového duelu se Sigmou Olomouc. A proč by se nemohla opakovat historie a slavná výhra tehdy ještě LeRKu 2:0 a postup do další fáze?

Hvězdami nabitý kádr na sebe strhával pozornost již dlouho před startem bojů a pokud v týmu vydrží výborná atmosféra, mohl by prohánět ty nejlepší. Loni mezi ně patřily 1.HFK Olomouc, Frýdek-Místek, Břeclav, Sigma Olomouc „B“ a Uničov, letos by mohl Holici vystřídat na špici výběr 1.SK Prostějov.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...