Dobrý večer, dnes je pondělí 27.5.2024
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

32 sk_prostejovPo pěti letech od konce slavné éry SK Lipová bude mít náš okres zastoupení ve třetí nejvyšší mužské soutěži ČR. Stane se tak zásluhou fotbalistů 1.SK Prostějov, kteří navazují na ještě slavnější druholigovou dobu tehdejšího SK LeRK na přelomu druhého a třetího tisíciletí. Tentokrát však existuje slibná perspektiva, že kvalita zdejší kopané vydrží dlouhodobě.

Hlavním garantem je silná marketingová agentura TK PLUS, která stojí za současným vzestupem prostějovského fotbalu a dává mu po všech stránkách velkou jistotu. Letní vstup nového generálního partnera MPS Holding pak hanáckému oddílu i celému projektu dodal též nezbytné ekonomické pozadí, díky němuž eskáčko směle může zaútočit minimálně na špici MSFL.

Za neméně důležitou než dobré výsledky lze přitom považovat vysokou diváckou atraktivitu. Štika moravských soutěží totiž předvádí moderní ofenzivní fotbal a zápas co zápas nabízí fanouškům umění takových osobností, jakými jsou Lukáš Zelenka, Tomáš Hunal, Michal Pospíšil, Petr Papoušek, Tomáš Bureš, Ivo Zbožínek a nově Petr Pavlík. Navíc se průběžně vylepšuje zázemí, když probíhající léto patří rekonstrukci trávníku i stavbě nové tribuny pro 480 sedících příznivců v areálu E.Valenty, nemluvě o zvelebení dvou hřišť za Hloučelou poblíž haly Sportcentra DDM.

Právě tam bude působit část mládežnických výběrů 1.SK, na jejichž pozvednutí klade oddílové vedení také značný důraz. Svědčí o tom získaný status Sportovní centrum mládeže i Sportovní středisko mládeže a s tím související start dorosteneckých, respektive žákovských družstev Prostějova v nejvyšších soutěžích Moravy daných věkových kategorií. A ani v těch se naše talenty určitě neztratí.

Na otázku z titulku tohoto článku směrem k nadcházejícímu ročníku 2012/13 se tedy rýsuje kladná odpověď: rozhodně ano! Fotbalistům drží palce, ať to tak opravdu je, i mediální partner klubu PROSTĚJOVSKÝ Večerník!.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...