Dobrý večer, dnes je úterý 21.5.2024
svátek slaví Monika,
zítra Emil
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Těžko se po zápase, který doma konečně zase vyšel podle představ, vybíral k rozhovoru jednotlivec, dojmů bylo hodně. A tak jsme to vzali pěkně popořádku... Především jsme se zastavili s gratulací u Lukáše Zelenky. „Samozřejmě dnešní zápas těší, hráli jsme aktivně a vítězství si zasloužili,“ usmíval se oslavenec.

Další zastávka byla u gólmana Tomáše Bureše, který vychytal podruhé za sebou čisté konto. „Je to taková třešnička, důležitější pro tým jsou tři body. Dvě nuly po sobě už dlouho nepamatuji...(úsměv) Dnes byla samozřejmě vidět kvalita soupeře, který se ne nadarmo pohybuje na špici. Naše defenziva ale pracovala dobře,“ pochválil Bureš i kolegy před sebou.

Jaké pak byly pocity Aleše Krče, jehož střelecký potenciál se zatím zastavil na pouhé jedné trefě. Ta však byla vítěznou. „První gól byl pro vývoj zápasu dost důležitý a jsem moc rád, že se ho podařilo dát tak brzy. Soupeř nás od počátku tlačil, poté jsme převzali aktivitu my. Snad jsme dnes potěšili fanoušky,“ dodal prostrějovský forvard, který si sobotní duel zařadí ke svým vydařenějším představením.

„Nečekané střídání, ale povedlo se,“ komentoval brzkou výměnu na hrotu útoku asistent hlavního trenéra 1:SK Prostějov Roman Popelka. „Fajn je si ověřit, že to stále ještě jde, čich na góly nevyvanul,“ poznamenal dvojnásobný střelec Michal Pospíšil, který se tak dotáhl na kolegu Machálka se čtyřmi brankami. „Ona ta hlavička Pavla Krejčíře směřovala do brány, ale radši jsem to na lajně jistil, člověk nikdy neví a neradno si v takové situaci zahrávat,“ popsal druhý gól Prostějova, který tak trochu „ukradl“ kolegovi z obrany.

Tým opouštěl fotbalový stánek Za Místním nádražím v dobré náladě. Bude-li v šatně hráčů panovat i nadále, ukáže již následující týden.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...