Dobrý večer, dnes je pondělí 27.5.2024
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram


Tři dny před vstupem do nového ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy (MSFL) uspořádalo vedení 1.SK Prostějov v prostorách Hotelu Tennis Club tiskovou konferenci, na níž shrnulo letní změny a nastínilo cíle a plány pro nejbližší období. Předsedu Petra Langra potěšilo naplnění jarního závazku v podobě umístění do třetího místa a přál by si skončit i letos na špici, trenér a generální sportovní manažer (GSM) František Jura zrekapituloval drobné změny v kádru a připomněl blížící se pohárový duel se Zlínem, po jehož zvládnutí by dorazila Sparta Praha.

„Nebýt malého výpadku na jaře, kdy se nám najednou zranilo pět hráčů „A“-týmu, dopadli bychom ještě daleko líp. I tak jsme byli se sezonou spokojeni,“ zdůraznil Langr. Osobně si přeje opětovné zvýšení diváckých návštěv při domácích duelech a ideálně skončit do pátého místa. „ V žádném případě nechceme postoupit, soutěž je pro nás neatraktivní. Ekonomicky velmi silná, nemělo by to pro náš klub ani zdejší region význam,“ podotkl s tím, že klub je ekonomicky zajištěn a má příslib od všech partnerů, že své závazky dodrží.

František Jura připomněl, že trojici Ivo Zbožínek, Martin Svozil a Ondřej Dostál nahradilo trio Filip Studený, Martin Soušek (oba ze Sigmy Olomouc), Adam Krč (z Uničova), kteří jsou využitelní na více postech. „Filip je Prostějovák, prošel tu mládežnickými kategoriemi a chce se vrátit zpátky. Budeme chtít hostování s opcí na případný přestup. Všichni jsou mladí nadějní kluci, to byl náš záměr,“ pochvaloval si.

Příprava se celému týmu podařila, nyní si přeje úspěšně vstoupit i do soutěžního ročníku a nejlépe uspět i ve druhém kole domácího poháru proti Zlínu. „Všichni pro to uděláme všechno, Sparta by byla svátkem pro celý region a opět by to mohlo posunout fotbal výš,“ je přesvědčen.

Regionálnímu fotbalu se snaží 1.SK pomáhat již nyní, dokládá to počet zapůjčených hráčů. „S radostí můžeme říct, že Určice vybojovaly divizi a my tam můžeme poslat sedm hráčů. Dalších šest hráčů šlo do Kralic, a pomáháme i Čechovicím a Klenovicím, aby se porvaly o postup do krajského přeboru. Věřím, že se vše odrazí na kvalitně fotbalu na okrese,“ přeje si Jura.

Do nového ročníku MSFL vstoupí hráči 1.SK Prostějov v neděli dopoledne na hřišti Uničova, o den později se můžete těšit na speciální přílohu Prostějovského Večerníku „Fotbalový Prostějov na nohou, aneb „eskáčko“ chce opět atakovat špici MSFL“.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...