Dobrý večer, dnes je pondělí 27.5.2024
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

39 machalekTýdenní přípravu s „A“-mužstvem Jablonce nad Nisou absolvoval v uplynulých dnech nejlepší střelec 1.SK Prostějov při premiéře v Moravskoslezské fotbalové lize (MSFL) Tomáš Machálek. Na herní soustředění již s mužstvem neodcestoval, přesto spíše počítá s variantou, že na podzim již ve třetí lize nastupovat nebude!

„Měl jsem z toho trochu respekt, bylo to ale úžasné. Pár kluků jsem znal již z dorosteneckých let, celá kabina byla ale úžasná a kluci mě vzali hned od prvního tréninku. Super parta i trenér. Tréninky do hodiny dvacet, ale přitom to byla neuvěřitelná intenzita,“ podělil se o dojmy třiadvacetiletý forvard.

Přiznal, že vše bylo mnohem rychlejší a fyzicky náročnější, ale zatím neví, zda se ještě vrátí do Prostějova. A to přesto, že chybí v prvoligové výpravě, která se vydala na herní soustředění a vyladění základní jedenáctky.

„O všem se bude jednat, zvážím všechny varianty. Jablonec mi nabídl smlouvu s tím, že bych šel na hostování do druhé ligy. Trenér byl rád, že mě poznal, bohužel se to naplánovalo na letní přípravu, kdy času na zkoušení moc není,“ připomněl, že Severočechům začíná ročník již 12. července superpohárem proti mistrovské Plzni.

Již v zimě si Machálka všiml Baník Ostrava, zájem klubu přetrval i do léta, ale na pomezí Moravy a Slezska se mladý útočník nevydá. „Říkali mi ať přijdu na přípravu a uvidí se. Jablonec pro mě ale byla větší výzva a víc se mi to líbilo,“ zmínil s tím, že to nyní vypadá spíše na druhou nejvyšší soutěž. „Už po sezoně měla zájem Karviná a jestli podepíšu smlouvu v Jablonci, tak Jablonec má dobré vztahy s druholigovými mužstvy z Čech,“ sdělil s tím, že jasno by chtěl mít již tento týden.

„Je to zase o level výš než třetí a já se chci zlepšovat. Co mi kluci říkali, je to mnohem agresivnější než třetí liga. Cítil jsem to na sobě už v přípravných zápasech za Jablonec, že se sílou, agresivitou mám problémy. Na tom bych měl zapracovat a očekávám, že mě druhá liga udělá silnějším a připraví na to, že bych šel v zimě na přípravu do Jablonce,“ neklade si po první zkušenosti s prvoligovou přípravou nízké cíle.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...