Dobrý večer, dnes je úterý 21.5.2024
svátek slaví Monika,
zítra Emil
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

25 zbozinekV „A“-mužstvu 1.SK Prostějov nebude dále pokračovat bývalý kapitán a odchovanec zdejší kopané Ivo Zbožínek. Překvapivou informaci potvrdil v závěru týdne generální sportovní manažer klubu František Jura s tím, že by byl ale rád, kdyby zkušený obránce pokračoval ve své druhé roli – mládežnického trenéra.

„Důvodů bylo víc. Rozhodli jsme se udělat změnu, tak k ní došlo. Vede přípravku a počítáme s tím, že by v klubu pokračoval i nadále,“ vyjádřil se k nečekané události Jura.

Samotný hráč to příliš komentovat nechtěl, při loňském odchodu z tehdy druholigové Zbrojovky Brno nepočítal, že by se domů vracel pouze na sezonu a půl. „Ještě chci hrát, s nikým jsem ovšem zatím nejednal. Co bude dál, to zatím nevím,“ poznamenal.

Na odchodu je možná i nejlepší střelec mužstva Tomáš Machálek. Zatímco v zimě o něj stalo Slovácko a Baník Ostrava, nyní po něm pokukuje Jablonec, jenž si zajistil účast v předkole Evropské ligy. „Od soboty je tam na zkoušce, v tomto týdnu jede s mužstvem na soustředění do Rakouska. Pak se rozhodne, co dál. Pokud by skutečně odešel, je možné, že by k nám přišel někdo z Jablonce,“ prozradil František Jura.

Fanoušci 1.SK se naopak i v nadcházející sezoně mohou těšit na další bývalé prvoligové hráče Tomáše Bureše, Tomáše Hunala, Petra Pavlíka a Lukáše Zelenku. U Michala Pospíšila se teprve rozhodne. „Zvažuje i další nabídky a konečný verdikt jsme o týden posunuli,“ vysvětlil Jura.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...