Dobrý večer, dnes je úterý 21.5.2024
svátek slaví Monika,
zítra Emil
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

15 1sk hlucin 16Bývalý kapitán 1.FK Prostějov při úspěšném tažení z divize do Moravskoslezské fotbalové ligy Martin Svozil mění dres. Osmadvacetiletý záložník se stal první posilou divizních Určic, kam přichází z 1.SK Prostějov na půlroční hostování. V třetiligovém 1.SK naopak zůstávají Petr Pavlík, Lukáš Zelenka i kapitán Tomáš Hunal.

„Necítil jsem se příliš vytížen a v osmadvaceti letech nemůžu sedět na lavce. Divize je dobrá soutěž a Určice projevily zájem. Znám tamější prostředí, lidé jsou tam schopní a pracují pro fotbal,“ těší se Svozil na nové působiště.

Naopak velezkušený Tomáš Hunal na Hané zůstává i pro následující ročník. Nedávno absolvoval operaci poraněné achillovky a těší se, až bude moci naskočit do přípravy. „Je to dobré, už chodím. Brzy mi vytáhnou stehy a do dvou tří týdnů bych mohl zahájit přípravu. Jsem v Prostějově od začátku, vytvořila se tu dobrá parta, takže jsem rád vyhověl, když mě požádali, zda bych nemohl pokračovat,“ potěšilo již čtyřicetiletého hráče zlepšení zdravotního stavu i vytrvalý zájem vedení klubu.

Podle předsedy klubu Petra Langra zůstávají v kádru 1.SK i další exprvoligisté Petr Pavlík s Lukášem Zelenkou. „Chtěli bychom ale změnit dva až tři posty, máme vytipovaných několik hráčů. První jména bychom chtěli vědět do zahájení přípravy, to znamená do 10. července,“ zmínil Langr.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...