Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 30.5.2024
svátek slaví Ferdinand,
zítra Kamila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

48 stadionPodzimní část Moravskoslezské fotbalové ligy sice už před osmi dny skončila, leč muži 1.SK Prostějov ještě pokračují s přípravou. Avšak nebojte se, nejde o žádný tvrdý dril.

„V uplynulém týdnu jsme měli tři tréninky, během toho nejbližšího absolvujeme ještě dva. Všechny ve volnějším tempu a spíš na pohodu, klasické fotbálky staří proti mladím a podobně. Aby se kluci do konce listopadu společně hýbali, jinak by pauza do začátku zimní přípravy byla až moc dlouhá,“ vyložil hlavní trenér eskáčka František Jura.

Se svými svěřenci se dokonce uvidí i v první polovině prosince, byť ne na trávníku. „Plánujeme několikrát vyjet na led prostějovského zimního stadiónu a zahrát si tam hokej. Někteří chlapci jej ovládají velice dobře, například Papén (záložník Petr Papoušek – pozn. redakce) ho v mládí hrál i závodně. Nepůjde tedy o žádný rybník,“ smál se Jura s tím, že legrace na kluzišti samozřejmě nebude chybět.

Celý kolektiv si může užívat vydařenou první polovinu sezóny 2012/13. „S výsledky, průběžným umístěním a většinou i s předvedenou hrou můžeme být určitě spokojení. Sice máme k dispozici papírově silný mančaft, ale nikdo z nás nevěděl, co všechno jako nováček můžeme v MSFL očekávat. Tím pádem jsme dopředu byli spíš opatrní a realita nás potěšila. Byť jsme zbytečně poztráceli několik bodů, což se však vždycky stane. Na druhou stranu byla některá vítězství trochu šťastná,“ upozornil kouč.

Už nyní ví, že do jarních odvet půjde takřka s totožným hráčským kádrem. „Byli tři jeho členové, s nimiž platila dohoda o působení v Prostějově jen do konce podzimu. Teď již ale máme za sebou úspěšná jednání o pokračování vzájemné spolupráce, tudíž Tomáš Hunal, Petr Papoušek i Pavel Krejčíř dál zůstávají u nás. Jinak mohu obecně říct, že se mužstvo pro jaro skoro nezmění. Dojde ke změně v jednom konkrétním případě, maximálně ve dvou,“ prozradil Jura.

Zimní příprava odstartuje ve středu 16. ledna.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...