Dobré ráno, dnes je pátek 26.4.2024
svátek slaví Oto,
zítra Jaroslav

FOTOGALERIE Hrát při fotbalovém zápase fotbal je ta nejprostší věc na světě. Anglická anekdota, kdy se při zápase v husté mlze ztratil míč a jeden hráč po upozornění na tento fakt druhému odsekl, aby se nestaral o balón a hrál fotbal, se v Líšni ukázala pro favorita jako zásadní. Nakopávaný míč toho opravdu mnoho nedokáže, ale zapojení základních fotbalových pouček už ano. A právě proto Prostějov ve druhé půli zápas šestadvacátého kola MSFL otočil.

SK Líšeň - 1.SK Prostějov 1:3 (1:1)

Branky: 34. Pašek - 44. a 69. Kroupa, 55. T. Machálek

Rozhodčí: Klíma - Horák, Lakomý. Žluté karty: 67. Vejmělek (L). Diváci: 295.

Statistiky: rohové kopy 2:7, střely na branku 3:4, střely mimo 2:4, nepřímé kopy 1:4.

sestava SK Líšeň: Zrzavý - Čampa, Zezula, Král, Matoušek - Pašek (79. Bohuslav), Buchta, Vejmělek, Fall, Krška - Vávra. Trenér: Josef Mazura

sestava 1.SK Prostějov: Kofroň - Hirsch, Sus, Rus, Pančochář - T. Machálek (90. Petržela), Fládr, Zelenka, Sečkář (67. Langer) - Nekuda (74. M. Machálek), Kroupa. Trenér: František Jura

Domácí začali velmi aktivně a už po osmi minutách hlavičkoval nebezpečně po centru Pašek do rukavic hostujícího brankáře. Vzápětí se tlačil do šance Fall s Vávrou, byla z toho jen střela mimo branku. Na konci první dvacetiminutovky prokázal svou rychlost ve středu hřiště Buchta, který vyzval dobrou přihrávkou k zakončení Vejmělka, jeho střelu však zlikvidoval Kofroň. Teprve tehdy se významněji dostali do útoku také hosté, Fládr našel zleva před brankou Sečkáře, jehož hlavička našla přesně postaveného Zrzavého. Průběžná snaha domácích se zúročila deset minut před přestávkou, kdy se po odvráceném rohu dostal k propadenému centru Pašek a z úhlu na zadní tyč překonal Kofroně - 1:0. Závěr poločasu byl ale už v režii Prostějova. Nejprve vrátil míč před bránu domácích Rus a střelu Kroupy odvrátili domácí na roh, po němž prostějovský kapitán hlavičkoval těsně mimo domácí svatyni. Těsně před pauzou zahrával Zelenka nepřímý kop, odražený míč napálil Pančochář, Zrzavý si s ním neporadil a Kroupa už věděl, jak dopravit míč do sítě – 1:1!

Druhý poločas otevřel lehce nepřesnou střelou Vávra, pak přišly chvíle hostí. Zelenka svou pověstnou kolmicí vysunul Tomáše Machálka, ten si obešel Zrzavého a nezadržitelně skóroval – 1:2! Krátce po hodině hry hledal zleva Sečkář na bližší tyči Nekudu, ten to měl ale na dlouhou nohu. Lukáš Zelenka byl i u třetího prostějovského gólu. Po jeho rohu totiž dostal Kroupa dvakrát příležitost hlavičkovat a to je pro něj komfortní situace - 1:3. Hosté už poté zkušeně kontrolovali hru a domácí se dostali pouze k bezzubým střeleckým pokusům. Až v samotném závěru Krška předal míč Vávrovi, s jeho slabou střelou ovšem neměl Kofroň problémy.

Podstatné ale je, že Prostějov přivezl domů důležité tři body a jelikož největší rival z Vítkovic senzačně klopýtl na domácí půdě s Hlučínem, může se už příští kolo rozhodnout o vítězi MSFL. Svěřenci kouče Jury hostí v sobotu od 16:30 hodin rezervu Zlína, v případě vítězství už mohou bouchat zátky od šampaňského.
Další zpravodajství o 1. SK Prostějov najdete v tištěném vydání, které vychází v pondělí 23. května.

Josef MAZURA - trenér SK Líšeň:
odmítl zápas komentovat se slovy: „Viděli jste to sami...“

František JURA - trenér 1.SK Prostějov:
„Na začátku utkání se plně projevila kvalita hráčů, kteří tým posílili ze Zbrojovky. Byli silnější na míči, hráli kombinačně, rychle od nohy. Musím uznat, že jen málo týmů hrálo tak, jako Líšeň v prvním poločase. Naštěstí se nám podařilo ještě do přestávky srovnat, což byl velmi důležitý moment zápasu a ukázal, jak moc chceme dotlačit míč do brány. Ve druhé půlce jsme šli cílevědomě za vítězstvím. Předváděli jsme více pohybu, náběhů za obranu, nenakopávali pouze balóny na Kroupu, pod nímž nikdo nebyl. Hráli jsme více po zemi a celkově začali hráči plnit to, co jsme po nich vyžadovali. Zaslouženě jsme proto vyhráli.“