Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 30.5.2024
svátek slaví Ferdinand,
zítra Kamila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

34 malecek_tiskovkaZávodníci z jedenácti zemí se od pátečního odpoledne představí v cyklistické Grand Prix Prostějov, Memoriálu Otmara Malečka. Již čtrnáctý ročník klání se poprvé dostal do elitní kategorie závodů pořádaných Mezinárodní cyklistickou federací (UCI) a podle jmen na startu se úroveň opět viditelně zvýšila.

„Podařilo se nám to, co jsme si před šesti lety předsevzali. Před námi už jsou pouze Světový pohár s mistrovstvím světa a za to jsem velmi rád. Dostali jsme se na vrchol,“ jásal nad úspěšnou přihláškou do CL1 ředitel závodu Josef Kratina. Z rozhodnutí UCI se radoval i předseda dráhové komise domácího cyklistického svazu Michal Mráček. „Na základě hodnocení zahraničních arbitrů jde o poděkování pořadatelům za roky kvalitní práce. Jsem za to vděčný,“ neskrýval radost.

„Možná přijede i Jaroslav Kulhavý,“ věří ředitel závodu Josef Kratina

Na oválu se jako první objeví sprinteři, celkem jich na Hanou dorazí třiadvacet. Mezi nimi i exprostějovský mládežnický mistr světa Filip Ditzel a nedávní účastníci londýnské olympiády Denis Špička s Pavlem Kelemenem. „Překvapila nás účast dvou vynikajících Rusů Polinského a Okuněva, přijedou i Rakušané, Maďaři, Italové a exotická dvojice z Rumunska,“ pokračoval s představováním Kratina.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...