Dobré ráno, dnes je neděle 14.4.2024
svátek slaví Vincenc,
zítra Anastázie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ve dnech 8. až 13. října se na velodromu v italské Fiorenzuole konalo mistrovství Evropy juniorů a kategorie do 23 let. V reprezentačním výběru České republiky se představili také dva zástupci TUFO PARDUS Prostějov a dařilo se jim velmi dobře. Juniorka Gabriela Bártová si veze stříbrnou medaili za vylučovací závod a Daniel Babor mezi stejně starými vrstevníky skončil se svým reprezentačním kolegou Petrem Kelemenem na skvělé, i když pro sportovce nepopulární čtvrté příčce v madisonu.

Letošní rok je z důvodu koronavirové nákazy velmi složitý a velmi komplikovaně vznikala i organizace ME. Nakonec se realizace ujala zkušená skupina organizátorů letních šestidenních v italské Fiorenzuole. Mladí dráhaři tak nakonec mohli svést bitvy o evropské medaile.
Juniorka Bártová proměnila hned svůj první start v obrovskou medailovou radost, když se jí podařilo vybojovat stříbrnou medaili ve vylučovacím závodě! „Gábina zúročila skvělou podzimní formu a získala tak svůj životní výsledek,“ chválil Michal Mráček, sportovní ředitel TUFO PARDUS. Prostějovská závodnice dostala ještě šanci v bodovacím závodě, kde se jí ovšem výsledek z vylučovačky už nepodařilo zopakovat. Díky zisku evropského stříbra však své vystoupení na ME může hodnotit jako mimořádně zdařilé. „Hlavně rodina a přátelé mi poslali moc zpráv, kde mi přáli hodně štěstí. Ve vylučovačce se mi dařilo už na Memoriálu Otmara Malečka, takže jsem si řekla, že jim trochu uvěřím a snad do třetího místa budu,“ usmívá se šťastná medailistka.
Daniel Babor dostal od reprezentačního trenéra Milana Kadlece šanci hned ve třech disciplínách. První z nich byl oblíbený scratch, kde i díky chybě rozhodčích špatnou signalizací kol a zvonění, dojel až na 14. místě. „Chuť si spravil ještě tentýž den, když se se svým reprezentačním parťákem Petrem Kelemenem rvali až do závěru o bronzovou medaili v madisonu. Nakonec z toho bylo trochu smolné čtvrté místo, ale i to se v olympijské disciplíně počítá,“ uvedl Michal Mráček. Poslední disciplínou, do které Babor nastoupil, bylo omnium. „Bohužel, únava ze dvou velmi těžkých závodů předchozího dne, se na výkonu výrazně podepsala. Do omnia nastoupil z pozice náhradníka a výsledkem byla třináctá příčka,“ poznamenal sportovní ředitel prostějovského cyklistického klubu.
„Výsledky závodníků na mistrovství Evropy jsou obrovskou satisfakcí a odměnou za práci všech, kteří pro klub pracují. Podobně komplikovaný rok asi nikdo z nás nepamatuje, ale přesto jsme našim závodníkům dokázali připravit materiální a tréninkové podmínky které jim pomohli dosáhnout na tyto skvělé výsledky,“ dodává Michal Mráček.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...