Dobré dopoledne, dnes je pátek 23.2.2024
svátek slaví Svatopluk,
zítra Matěj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Start cyklistů Tufo Pardus Prostějov Tomáše Bárty a Daniela Babora v dresu reprezentace České republiky na silničním Mistrovství Evropy ve francouzském Plouay nedopadl z individuálního hlediska dobře, naopak týmově skončil senzačním úspěchem.

Jak si tohle dlouhé úvodní souvětí vyložit? Tak, že Tom i Dan nedokončili při ME závod s hromadným startem kategorie mužů do 23 let, neboť na profilově náročné trati o délce 136,5 kilometru ještě před cílem vzdali. A v konečném pořadí tudíž nebyli klasifikováni.
Jejich osobní zklamání však bohatě vynahradil obrovský úspěch parťáka z nároďáku ČR Vojtěcha Řepy, který vybojoval bronzový kov za vynikající třetí místo. Ve věkové kategorii U23 se stal prvním českým medailistou od roku 2013, kdy dosáhl na stříbro Petr Vakoč.
„Já si myslím, že kluci zajeli dobře a Vojta Řepa fenomenálně. Takový výkon jsem dlouho neviděl. Měli jsme v plánu, že on a Kuba Otruba na to mají a půjdou do úniku. Pět kol byl Řepa ve třech a v posledním okruhu je dojelo pět lidí, ale zatímco ostatní členové úniku se propadli za peloton, on naopak vydržel. V předposledním stoupání se moc nespolupracovalo, a tak nastoupil, tři kilometry jel sám a pět kilometrům před cílem ho doskočila dvojice. Před Vojtou smekám, tak má vypadat závodění,“ byl nadšen reprezentační trenér Tomáš Konečný, současně sportovní ředitel Tufo Pardus Prostějov. (son)

ME v silniční cyklistice 2020 – výsledky závodu s hromadným startem mužů U23: 1. Hvideberg (Norsko) 3:11.17 hod, 2. Charming (Dánsko) stejný čas, 3. Řepa (Česko) +2 sec, 4. Pajur (Estonsko), 5. Kooij (Nizozemsko), 6. Tesson (Francie), 26. Otruba, 28. Kelemen všichni +4, 62. Klabouch +30, Bárta a Babor (všichni Česko) nedokončili.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...