Dobré poledne, dnes je čtvrtek 18.4.2024
svátek slaví Valérie,
zítra Rostislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Dvě sezóny (2017 až 2018) byl Jakub Otruba členem cyklistického týmu TUFO PARDUS Prostějov, než loni v zimě odešel do elitní české stáje Elkov Author. A nyní prožil dosavadní vrchol své kariéry – start na mistrovství světa v časovce mužské kategorie.


Dvaadvacetiletý rodák z Olomouce se neustále zlepšoval jak během svého působení na Hané, tak i po něm. Kvalitní výkonnost prokazoval také v tomto koronavirem poznamenaném roce, čímž si vysloužil nominaci do reprezentace ČR pro termínově odložený mezinárodní vrchol.
Šampionát se konal ve druhé polovině minulého týdne v italské Imole, jízda proti chronometru mužů byla na programu v pátečním odpoledni. Otruba zvládl necelých dvaatřicet kilometrů časovkářské vzdálenosti v čase 39:25 minuty, na vítězného Itala Filippa Gannu ztratil 3:31 a obsadil 37. místo.
„První polovina závodu byla proti větru, takže dost náročná. Zpět to chtělo asi trochu těžší převod, ale jinak jsem docela spokojen,“ okomentoval Jakub svou premiéru na světovém mistrovství. „Kuba i Pepa Černí zajeli podle svých možností,“ přidal krátké hodnocení českých jezdců reprezentační trenér Tomáš Konečný, současně sportovní ředitel Tufo Pardus Prostějov.


Konečné pořadí časovky mužů na MS v silniční cyklistice: 1. Ganna (Itálie) 35:54 min, 2. van Aert (Belgie) +26, 3. Küng (Švýcarsko) +29, 4. Thomas (Velká Británie) +37, 5. Dennis (Austrálie) +39, 6. Asgreen (Dánsko) +47, …23. Černý +2:15, 37. Otruba (oba Česko) 3:31

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...