Dobré ráno, dnes je čtvrtek 30.5.2024
svátek slaví Ferdinand,
zítra Kamila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hlavní pozornost cyklistických příznivců se během tohoto týdne upře na věhlasný Memoriál Otmara Malečka. Ještě před ním, konkrétně v úterý 25. a ve středu 26. srpna, se však na prostějovském velodromu uskuteční Grand Prix ČSC – Velká cena Olomouckého kraje 2020.

Rovněž v tomto případě jde o důležité a kvalitně obsazené závody na dráze všech věkových kategorií, jež v původním jarním termínu nemohly proběhnout kvůli koronavirovým opatřením. Nové datum se podařilo najít tak, že v kalendáři přistálo jen pár dnů před následným vrcholem domácí sezóny.
„Možná to není úplně ideální, ale závodní termínovka je po přesunech řady akcí tak našlapaná, že jsme rádi, pokud vůbec můžeme Velkou cenu Olomouckého kraje zorganizovat. Věřím, že i na ni si diváci najdou cestu a kvalitní cyklistice vytvoří důstojnou kulisu,“ řekl Petr Šrámek, předseda pořádajícího Tufo Pardus Prostějov k nadcházejícímu klání, nad nímž převzal záštitu náměstek krajského hejtmana Petr Vrána.
Grand Prix ČSC - Velká cena Olomouckého kraje 2020 začíná oba dny v 11.00 hodin a potrvá až do pozdního večera.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...