Příjemnou noc, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Pořádnou dávku adrenalinu i úspěchů okusili jezdci BMX kol v Uničově. U příležitosti Moravské ligy tam vybojovali pozoruhodné úspěchy, navíc hned v několika kategoriích. Jak už to během aktuálního nestálého letního počasí bývá, ani v případě závodů na severu Hané jezdcům nepřálo. I přesto si však Prostějované odvezli několik medailí, i když nakonec ani jeden kov nejcennější. „Jelo se v sobotu po dešti, dráha tak byla měkká. Pořadatelé ale vše zvládli na jedničku,“ pochválil na dálku vedoucí prostějovských závodníků Martin Žerava.

Závodu se zúčastnili i dva jeho synové. Starší Filip v kategorii 17+ skončil na pěkném pátém místě, mladší Denis naopak podle svého otce bojoval se startem. „Sobota se mu nevyvedla, nepodařil se mu start. V neděli ale nakonec obsadil krásné druhé místo, to bylo parádní,“ pochválil potomka Žerava. Neztratili se však ani další závodníci. A přestože chyběla třeba již ostřílená a veleúspěšná Štěpánka Fremlová, její kolegové se nenechali zahanbit. „Štěpán Bachorík jel například v kategorii třinácti- a čtrnáctiletých. Jelikož je mu třináct, tak proto v o rok starších. Podařilo se mu přitom udělat finále, což je velký úspěch,“ řekl Žerava pro Večerník.
Moravská liga nebo Český pohár jsou pak podle něj dobrým základem pro další, ještě významnější akce. Například pro mistrovství České republiky. „To se bude konat druhý týden v září v Benátkách nad Jizerou. Ve středu jsme tam měli soustředění. Najezdili jsme na kole snad čtyři hodiny, trať jsme si vyzkoušeli a načetli,“ uvedl Martin Žerava. A zároveň připomněl, že BMX si prázdniny nedává, naopak. Aktuálně je tým v jednom kuse v zápřahu.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...