Příjemnou noc, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na prostějovském velodromu bude opět živo. Už tento víkend od pátku 26. do neděle 28. června se totiž stane dějištěm Českého poháru mládeže v dráhové cyklistice, který se pojede pod záštitou DT – Výhybkárna a strojírna a.s.

Závodníci se na Hanou sjedou z celé České republiky. A podle jednoho z hlavních představitelů domácího Tufo-Pardus Prostějov Michala Mráčka bude na co se dívat. „Na start se nejspíš postaví přes sto závodníků, přesný počet ještě neznáme. Za náš klub máme velice kvalitní kadety, například Radovana Štece a Matyáše Koblížka, kteří by mohli závodu kralovat. Hodně čekáme také od Patricie Millerové, která je postavena vysoko v žebříčku, a Gabriely Bártové, která patří k juniorkám,“ prozradil některé účastníky, do nichž se vkládají velké naděje.
Přestože se bude jednat o klání mládežnické, představí se i muži. „V sobotu a v neděli budeme mít i vložené závody seniorské kategorie. I když je to bráno jen jako taková příprava, rádi bychom uspěli i v nich,“ deklaruje Mráček. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...