Příjemnou noc, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Cyklistická mládež týmu Tufo Pardus Prostějov má za sebou úspěšné vyvrcholení náročného tréninkového bloku. Jezdci ho zakončili dráhovými závody v Brně a následně na domácím velodromu, kde se konal Moravský pohár na dráze, který byl zároveň Mistrovstvím Olomouckého kraje v omniu.

V Brně i Prostějově se sešla silná konkurence předních mládežnických oddílů. První den se v jihomoravské metropoli na stupně vítězů probojovali shodně bronzoví kadetka Patricie Müllerová a kadet Matyáš Koblížek.
O den později v domácím prostředí se dařilo cyklistům Tufo Pardus ještě o poznání lépe. V kadetech tentokrát měli hned dvojité zastoupení na bedně, když druhý Pavel Novák a třetí Radovan Štec nestačili pouze na člena pražské Dukly Milana Kadlece. Mezi kadetkami vybojovala druhou příčku Patricie Müllerová stejně jako v juniorkách Gabriela Bártová. Na start se tentokrát postavili rovněž muži, aby medaile za první tři místa převzali vítězný René Smékal, druhý Tomáš Bárta a třetí Maxim Müller.
„Musím všechny závodníky pochválit za jejich nasazení. Pro většinu našich žáků to byla vůbec první akce na dráze a každý z nich mile překvapil, jak to bez problémů zvládl. Všichni jsou teď motivovaní k další práci. Rád bych vyzdvihl výkony našich kadetů, zejména Pavel Novák byl velmi aktivní. Přípravu jsme nyní směřovali k úvodnímu Českému poháru na silnici a následně i na dráze, tohle byl takový poslední test. Jak je vidět, jsou dobře připraveni,“ řekl k výkonům svých svěřenců trenér Martin Cetkovský.
Krajský šampionát se konal za podpory statutárního města Prostějov, Olomouckého kraje i Nadace ČEZ.

 

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...