Dobré ráno, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Cyklisté týmu TUFO PARDUS Prostějov nezahálí a snaží se udělat maximum v přípravě na oddálený začátek sezóny. Zúčastnili se tak on-line závodu na ergometrech, který zprostředkovává ROUVY. A hned zaznamenali velký úspěch, když Tomáš Bárta souboj v mezinárodní konkurenci zcela ovládl a nováček Bruno Stoček obsadil třetí místo!

Úřadující mistr republiky na silnici v kategorii U23 Tomáš Bárta se dostal přibližně v půlce téměř čtyřicetikilometrového závodu do vedení a už nedal nikomu šanci. Pomyslným cílem projel s náskokem jednadvaceti vteřin na druhého Jaromíra Skálu z týmu ROUVY Specialized Cycling Team. Prostějovský Bruno Stoček pak ztratil na stříbro čtrnáct sekund.
„Mou taktikou bylo jet ze začátku rozumně, protože ve třetině trasy byl kopec, na který jsem se snažil pošetřit síly. Odtud jsem jel na maximum v podstatě až do cíle. Dlouho jsem se pohyboval kolem pódia, ale zhruba v polovině závodu jsem si dal gel, trochu si orazil a našel ještě zbývající síly. Pak jsem zkusil v jednom kopečku nastoupit a odjet. Posledních osm kilometrů jsem si už jen hlídal, aby mě nikdo nedostihl. Mám pocit, že jsem získával na rovinách a v kopcích se spíš snažil držet tempo. Nicméně oproti klasickému silničnímu závodu je to úplně něco jiného,“ sdělil své dojmy vítěz.
Kromě dvojice Bárta - Stoček se klání zúčastnil také Karel Tyrpekl, velká opora Tufo Pardus. V konkurenci profesionálů z různých cyklistických disciplín obsadil velmi dobrou třináctou příčku.

Konečné pořadí KPŽ Kooperativa Lipno Lake:
1. Bárta (Tufo Pardus Prostějov) 58:09,7, 2. Skála (ROUVY Specialized Cycling Team) 58:31,3, 3. Stoček (Tufo Pardus Prostějov) 58:45,0, 4. Kohout (Česko) 58:53,6, 5. Metelka (Česko) 59:06,1, 6. Gilling (Velká Británie) 59:14,0, 7. Carstens (JAR) 59:21,0, 8. Matute (Honduras) 59:41,3, 13. Tyrpekl (Tufo Pardus Prostějov) 1:01:24,8.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...