Dobrý večer, dnes je úterý 21.5.2024
svátek slaví Monika,
zítra Emil
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Stejně jako předchozí sezóny na silnici zahájil i tu letošní cyklistický tým TUFO-PARDUS Prostějov na řeckém ostrově Rhodos. Hanáčtí jezdci tam absolvovali jednorázový závod International Rhodos GP (UCI 1.2) a následně se ještě postaví na start etapového klání Tour of Rhodos (UCI 2.2).

Na ostrov odcestovala elitní sestava kromě dráhových reprezentantů Daniela Babora, Luďka Lichnovského a Wojciecha Pszczolarského. První jednorázovku tedy podstoupili René Smékal, Maxim Müller, Bruno Stoček, Marek Dolníček, Jakub Hník, Filip Řeha a Karel Tyrpekl.
„Závod se každoročně jede po náročné trase, a navíc hodně foukalo, nebylo to tedy hned na úvod nic jednoduchého,“ okomentoval sportovní ředitel oddílu Michal Mráček. „Také jsme na startu měli pět kluků, kteří právě přestoupili z juniorské do elitní kategorie.“
Z prostějovských zástupců si nakonec po 186 kilometrech dojel pro nejlepší výsledek Karel Tyrpekl, který dorazil v hlavní skupině a v čase norského vítěze Erlenda Blirkra (Uno-X Norwegian Development Team) obsadil devatenáctou příčku. V čelním pelotonu se podařilo udržet také Filipu Řehovi a Jakubu Hníkovi, kteří naznačili, že náročné profily budou právě jejich doménou.
„Šlo o první start, těžko po něm dělat závěry. Měl jsem ale z kluků dobrý pocit a hlavně mladí se s tím poprali skvěle, takto dlouhý závod je pro ně opravdu velkou změnou. Vzhledem k náročnosti trati se ukázalo, že příprava se vydařila a odvedli jsme kus práce. Už se těšíme na další starty,“ připojil Mráček.
Tour of Rhodos teď bude druhým mistrákem letošní sezóny. Poté se TUFO-PARDUS přesune zpět do České republiky, kde se zúčastní tradiční a významné jarní klasiky Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...