Dobrý večer, dnes je úterý 21.5.2024
svátek slaví Monika,
zítra Emil
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Premiéru na mistrovství světa dospělých si odbyl mladý cyklista TUFO-PARDUS Prostějov Daniel Babor. V rámci dráhového šampionátu 2020 v Berlíně absolvoval coby člen reprezentace České republiky jedinou disciplínu mužské kategorie – svůj oblíbený scratch.


Právě v něm dokázal během dosavadní kariéry dosáhnout největších osobních úspěchů: zlata z MS juniorů 2017 a stříbra z loňského ME U23. Tentokrát se prostějovský cyklista toužil prosadit i mezi absolutní elitou planety na dráze. „Tady v Německu už jsou ti úplně nejlepší z nejlepších, konkurence je obrovská. Přesto chci v závodě něco ukázat, být aktivní a dojet si pro solidní výsledek,“ říkal Babor před startem scratche. Jeho cílem pro čtvrteční večer bylo atakovat první desítku konečného pořadí, případně se pokusit o ještě větší senzaci. Až tak vysoko se ale prostějovský borec nedostal, byť výkonem rozhodně nezklamal. V některých fázích šedesátikolového klání se pohyboval vepředu a v cíli nezůstal příliš daleko od kýženého desátého místa, když obsadil čtrnáctou pozici.
Z triumfu se radoval Jauheni Karaljok z Běloruska, stříbro získal Simone Consonni z Itálie a bronz bral Sebastian Mora Vedri ze Španělska. Dva nejlepší závodníky přitom dobře znají i cyklističtí příznivci z Hané, neboť startovali na Grand Prix Prostějov – Memoriálu Otmara Malečka.
Další člen prostějovského klubu reprezentující Polsko Wojciech Pszczolarski si v rámci MS po roce zopakoval 4. místo v bodovacím závodě. „Medaile byla opět na dosah, Wojta ale nevěší hlavu a příště si chce jet pro duhu,“ hlásí Facebook TUFO-PARDUS.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...