Příjemnou noc, dnes je neděle 19.5.2024
svátek slaví Ivo,
zítra Zbyšek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Závodníci cyklistického oddílu Tufo-Pardus Prostějov se vydali na prestižní dráhovou show Six Days, kterou tentokrát hostil německý Berlín. Kromě elitní dvojice ve složení Luděk Lichnovský, Denis Rugovac (který byl členem hanáckého týmu v minulé sezóně) se na start postavila také mládež – a ve všech věkových kategoriích přitom byl důvod k radosti!

Z mládežníků se představili čtyři kadeti a jedna kadetka. Konkrétně v házené bodovačce a madisonu bojovaly dvojice Matyáš Koblížek, Radovan Štec a Vojtěch Koblížek, Pavel Novák, v omniu reprezentovala Patricie Müllerová. „V kadetském pelotonu se na start postavilo šestnáct dvojic. Díky kvalitě účastníků se jelo ve skupině, stejně jako na velkých akcích typu mistrovství Evropy a světa ve starších kategoriích, což bohužel v českých podmínkách natrénovat nejde. Naši zástupci se ale nezalekli a předvedli opravdu skvělé výkony, když dokázali uspět například druhým místem v házené bodovačce. Koblížek se Štecem pak dlouho usilovali o pódium v celkovém hodnocení, kvůli jedné chybě v posledním závodě se však bohužel propadli na konečnou sedmou příčku. Koblížek s Novákem také předvedli skvělý výkon a skončili osmí, což bylo milé překvapení,“ zhodnotil trenér Martin Cetkovský. „Patricie Müllerová skončila celkově na senzační čtvrté pozici a nelze jí nic vytknout, vždyť je navíc kadetkou teprve prvním rokem. Přitom na závody jsme se nijak speciálně nepřipravovali, aktuálně procházíme přípravným obdobím. Přesto naši mladí potvrdili, že si drží vysoký výkonnostní standard,“ potěšilo Cetkovského.
Nad očekávání se dařilo také prostějovské elitní dvojici. Hned v první den borci vybojovali čtvrté místo v madisonu a průběžně figurovali na pátém postu ve společnosti nejlepších dráhařů z celého světa. Šlo jim to i nadále a nejvýraznější úspěch přišel během čtvrtého dne, kdy se povedlo vyhrát jeden ze závodů dvojic! „Byl to úžasný pocit ukázat se před plnou halou na vyhlášení vítězů. Náš cíl byl pak jasný: neztratit kolo na ostatní týmy, které nám byly blízko v pořadí,“ sděloval dojmy Luděk Lichnovský, který se na několik chvil stal hlavní hvězdou Eurosportu vysílajícího na svém druhém kanálu přímý přenos berlínského podniku.
České duo ale ve dvou závěrečných dnech zdolaly dva britské páry a v poslední disciplíně ještě i Němci, což v konečném pořadí znamenalo odsun na osmou příčku. „Přesto hodnotím tohle umístění jako velice dobré, je to doposud můj nejlepší výsledek v rámci Six Days. Teď se připravuji na další díl série v Kodani, kde chceme s Denisem opět útočit na co nejlepší výsledek,“ dodal Lichnovský.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...