Dobrý večer, dnes je úterý 21.5.2024
svátek slaví Monika,
zítra Emil
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Dva čeští reprezentanti budou na následujícím mistrovství světa v Berlíně startovat ve stíhacích disciplínách a jedním z nich je prostějovský talent Daniel Babor. Věkem ještě stále spadá do kategorie mužů do 23 let, přesto si vybojoval místo na startovní listině scratche v rámci elitního světového šampionátu!

 

Scratch je Baborovou parádní disciplínou, na kontě má juniorský světový titul a stříbro z loňského mistrovství Evropy do 23 let. Na elitním šampionátu by tak mohl kromě sbírání zkušeností zaznamenat také umístění v popředí.
„Dan je na šampionát dobře připravený, jede tam v dobré formě. Uvidíme, jak se s tím popere a jak mu to v ten den sedne. Bude závodit pouze v jedné disciplíně, proto musí vsadit všechno na jednu kartu. Na druhou stranu není kam spěchat, všechno má ještě před sebou, osobně si ale myslím, že rozhodně může překvapit,“ poznamenal sportovní ředitel týmu TUFO PARDUS Prostějov a trenér v jedné osobě Michal Mráček.
Scratch mužů figuruje spolu s dalšími disciplínami na programu tento čtvrtek 27. února od 18:30, živý přenos na ČT4 Sport začne v 18:55.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...