Dobrý večer, dnes je pondělí 27.5.2024
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pětice elitního týmu TUFO-PARDUS Prostějov ve složení Tomáš Bárta, Karel Tyrpekl, Marek Dolníček, Luděk Lichnovský a Denis Rugovac absolvovala dva jednorázové silniční závody kategorie UCI 1.2 v Polsku. První start přitom cyklisté hanácké stáje proměnili v zisk bodů do žebříčku UCI, při druhém jim unikly o pouhou jednu příčku.

Předminulou sobotu 17. srpna byl na programu 21. ročník Memorialu Henryka Lasaka. Na okruzích závodníci zdolali celkem 175 kilometrů a od začátku si tempo hlídal později vítězný celek Cycling Tartu. Peloton přijel do cíle pohromadě a Prostějovští se tak snažili vytvořit co nejlepší pozici pro Tomáše Bártu, jenž skvělý týmový výkon proměnil v sedmé místo. První desítku uzavřel a další body do zmíněného žebříčku získal Karel Tyrpekl, z vítězství se radoval Norman Vahtra (Cycling Tartu).
Nedělní 140 kilometrů dlouhý závod Puchar Uzdrowisk Karpackich byl profilově náročnější, podmínky navíc ztěžoval vítr. Přibližně na čtyřicátém kilometru se od pelotonu odpoutala skupina šestnácti lidí včetně Tomáše Bárty, její náskok ale zlikvidoval slovenský tým Dukla Banská Bystrica. Zanedlouho se do úniku z hlavní skupiny vydalo pět závodníků, které následovalo další kvarteto a za nimi vyrazil též Denis Rugovac z TUFO-PARDUS. Skupinky na čele se pak mezi sebou promíchaly a nakonec vepředu zůstalo šest jezdců, mezi kterými se rozhodlo o vítězi. Tím se stal John Mandrysch (P&S Metall Technik), ve druhé skupince projel cílem na jedenácté pozici Rugovac.
„První den to naši závodníci zvládli takticky velmi dobře. Tomáš Bárta se opět prosadil mezi nejlepší v hromadném dojezdu, a hlavně tým mu opět dokázal vytvořit dobrou pozici. Zisk dalších bodů do žebříčku UCI je pro takto mladý mančaft úspěch. Druhý závod byl opravdu náročný. Měli jsme ze začátku v popředí lídra Karla Tyrpekla, ale po stoupání tam byl technicky náročný sjezd s prudkou zatáčkou na konci, kde spadlo mnoho jezdců včetně Karla, takže přišel o naděje na dobré umístění. Velmi kvalitním výkonem jej ale zastoupil Denis Rugovac, kterému o jediný post unikly body, což je samozřejmě velká škoda, ale i tak po víkendu převládá spokojenost,“ zhodnotil sportovní ředitel cyklistů TUFO-PARDUS Prostějov Tomáš Konečný.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...