Dobrý večer, dnes je pondělí 27.5.2024
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Elitní tým cyklistů TUFO-PARDUS Prostějov absolvoval dva jednorázové závody kategorie UCI 1.2. v Maďarsku Gemenc Grand Prix I a Gemenc Grand Prix II. Na start se postavil ve složení Marek Dolníček, Wojciech Pszczolarski, Luděk Lichnovský, Karel Tyrpekl, Tomáš Bárta, Denis Rugovac a Daniel Babor.

První ze závodů se jel ve zvlněném terénu s cílem na vrcholu náročného stoupání se sklonem až dvacet procent. Kolektiv do něj vstupoval se záměrem dovézt lídra Karla Tyrpekla pod závěrečné stoupání v čelní skupině. Což se prostějovským borcům podařilo splnit a týmová jednička to zúročila výborným třináctým místem.
„Naši kluci byli velmi odhodlaní a v pelotonu si rychle zjednali respekt, vystupovali sebevědomě. Závod po většinu času kontrolovali, a právě naše dresy se pohybovaly na čele při sjíždění úniků. Závěr už byl na Karlovi, který se s tím vypořádal velmi dobře, stále je to mladý cyklista a většinu kariéry má před sebou,“ chválil své svěřence sportovní ředitel TUFO-PARDUS Michal Mráček.
Druhý den byl na programu další jednorázový závod s cílem na tomtéž vrcholu, tentokrát se ale jelo z jiné strany a jezdci na něj v průběhu klání vystoupali celkem čtyřikrát. Největším želízkem v ohni byl vzhledem k profilu trati opět Tyrpekl, který obsadil znovu třináctou příčku.
„Tento závodní víkend hodnotím velmi pozitivně. Líbilo se mi, jak náš tým vystupoval a oba dva dny měl závod pod kontrolou. Musím také podotknout, že jsme do Maďarska přijeli se sestavou, kterou z většiny tvořili dráhaři, ti si ale i s daným profilem poradili hodně dobře,“ byl spokojen Michal Mráček. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...