Dobré ráno, dnes je čtvrtek 30.5.2024
svátek slaví Ferdinand,
zítra Kamila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Od pátku 26. do neděle 28. července se na prostějovském velodromu konalo cyklistické Mistrovství republiky na dráze ve vytrvalostních disciplínách mládeže a žen. Naděje TUFO-PARDUS Prostějov ukázaly svou sílu, když vybojovaly neuvěřitelných sedmnáct mistrovských dresů a devět dalších cenných kovů!

Na programu byly disciplíny stíhací závod jednotlivců, stíhací závod družstev, bodovací závod a scratch. Zástupci domácího oddílu získali aspoň jeden národní titul v každé z těchto disciplín a navíc stíhacímu závodu družstev naprosto dominovali, když ovládli tři ze čtyř kategorií, v nichž některý z jezdců v modrožlutém dresu startoval.
Nejvíce mistrovských primátů posbírala žákyně Patricie Müllerová, která nedala žádné ze soupeřek v individuálních disciplínách šanci. Další tituly dobyli kadetka Gabriela Bártová ve scratchi i bodovačce, junior René Smékal ve scratchi, žák Stanislav Pátík v bodovačce a Radovan Štec mezi kadety také v bodovačce, k čemuž přidal ještě titul ze stíhacího závodu jednotlivců.
Ve stíhačce družstev tým TUFO-PARDUS dominoval kategoriím žáků, kadetů a juniorů, děvčata ve společné kategorii žákyň a kadetek získala stříbro. Žákovské kvarteto startovalo ve složení Vojtěch Koblížek, Stanislav Pátík a doplněno dvěma členy Kovo Praha Richardem Kobrem a Robertem Kobrem. V kadetech na nejvyšší stupínek vystoupali Matyáš Koblížek, Radovan Štec, Petr Kovařčík a Ondřej Pokorný, všichni jsou přitom odchovanci Prostějova.
V juniorech startovali ve vítězném kolektivu Lukáš Kolařík a René Smékal, které doplnili Filip Řeha (Force Team Jeseník) a David Vitner (Roman Kreuziger Cycling Academy), když prostějovský Max Müller nemohl startovat z důvodu zranění při pádu ve scratchi. Dívky, které nestačily pouze na celek TJ Stadion Louny, jely ve složení Gabriela Bártová, Patricie Müllerová a Eliška Grulichová s hostující Adélou Pernickou z Bike Pro Racing.
„Forma našich závodníků na MČR byla skvělá a všichni prodali, co v sobě mají. Je to pro ně zasloužená odměna za práci odvedenou v tréninku i za zodpovědný přístup. Z výsledků máme samozřejmě radost, naše dresy byly vidět a počet titulů i medailí je opravdu velký. Nebudeme ale usínat na vavřínech, stále je na čem pracovat. Prozatím však víme, že jdeme správnou cestou a pořád patříme mezi nejlepší mládežnické kluby u nás,“ měl radost trenér prostějovských cyklistických talentů Martin Cetkovský.

PŘEHLED MEDAILÍ TUFO-PARDUS NA MČR
Zlato: Patricie Müllerová (ITT, bod., scratch), Gabriela Bártová (bod., scratch), René Smékal (TTT, scratch), Stanislav Pátík (bod., TTT), Radovan Štec (ITT, bod., TTT), Vojtěch Koblížek (TTT), Matyáš Koblížek (TTT), Petr Kovařčík (TTT), Ondřej Pokorný (TTT), Lukáš Kolařík (TTT).
Stříbro: Vojtěch Koblížek (scratch), Radovan Štec (scratch), Gabriela Bártová (TTT), Patricie Müllerová (TTT), Eliška Grulichová (TTT).
Bronz: Vojtěch Koblížek (ITT), Gabriela Bártová (ITT), René Smékal (ITT), Matyáš Koblížek (ITT).

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...