Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 30.5.2024
svátek slaví Ferdinand,
zítra Kamila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Skvělou zprávu dostali na úvod srpna cyklisté v prostějovském oddílu TUFO-PARDUS. Hned dva prostějovští závodníci Karel Tyrpekl a Tomáš Bárta se probojovali na mistrovství Evropy v nizozemském Alkmaaru. Navíc druhý jmenovaný coby mistr České republiky měl být žhavým želízkem v ohni.

„V hromadných dojezdech se letos několikrát prosadil, takže můžeme pomýšlet vysoko,“ plánoval k šancím Tpmíše Bárty reprezentační trenér Tomáš Konečný. Bohužel se však závod ani jednomu z Prostějovanů nepovedl, nedorazili totiž do cíle. „Ani jeden nedojel. Karel byl účastníkem většího pádu se zraněním. U Tomáše nevím, co se přesně stalo,“ prozradil Večerníku Michal Mráček z TUFO-PARDUS Prostějov.
Situaci na závodišti pak přesněji popsal Tomáš Bárta. „Trať byla nespravedlivá, zvýhodňovala ty jezdce s lepším postavením na startu. Hlavně ale zapršelo a po cestě byla spousta kluzkých kostek. Hned ve druhé zatáčce tak přišel hromadný pád, na trati se vytvořil špunt a my museli počkat, až se zase zprůjezdní,“ smutnil prostějovský cyklista. Následná stíhací jízda už moc k ničemu nevedla.
Zklamáním se během neděle, den po závodě, netajil. „Byl to přímo hororový scénář. Odjížděl jsem tam s tím, že se s trochou štěstí dostanu do nejlepší desítky. Ale dopadlo to takhle,“ mrzí Bártu, který už stáčí myšlenky k blížícímu se mistrovství světa, kam se mu podařilo také probojovat.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...