Dobré poledne, dnes je pátek 21.1.2022
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

kocveldaTak to je škoda... Mistr České republiky z roku 2012, bronzový medailista z loňského domácího šampionátu a vítěz české extraligy za minulou sezonu 2012/2013. To jsou největší úspěchy, jichž v dresu BC DTJ Prostějov dosáhl Emil Kocvelda. Nyní devětadvacetiletý boxer k nim další již nepřidá. Kvůli dlouhodobým zdravotním problémům se totiž rozhodl ukončit kariéru.

 

 

Kocvelda ovšem jedním dechem připouští, že to ještě nemusí být definitivní krok. Pokud by se jeho zdravotní stav výrazně zlepšil, nevylučuje za rok či dva návrat zpět do ringu. „Rozmýšlel jsem se celý rok. Trápily mě kolena, záda, hlava, a když jde člověk na zápas pod prášky proti bolestem hlavy, není to dobré,“ potvrdil exkluzivně pro Večerník své rozhodnutí republikový šampion z „devětašedesátky“, jenž se pro aktuální ročník posunul o váhovou kategorii výš, tedy do „pětasedmdesátky“.Rozhodnutí boxera znamená, že prostějovský kouč Petr Novotný již nemůže s Kocveldou ve zbytku sezony počítat. „Je to velká škoda, zdraví ale neporučíš. Byla to velká opora, srdcař, boxoval s nasazením a nikdy nedal nikomu nic zadarmo. Více zápasů vyhrál, než prohrál,“ těžko se smiřoval s vynuceným zásahem do sestavy. Důvody odchodu svého svěřence ovšem chápe, sám se rozhodl právě kvůli zdraví předčasně skončit. „Už při souboji s Michalem Vodárkem v 'Kasku' měl zatejpovaná záda a kolena, to není žádná legrace. Bohužel je to sport a s tím se musí počítat,“ svěřil se Novotný. Posledním duelem domácího šampiona z roku 2012 tak byla sporná semifinálová porážka s jičínským Pavlišem. „Měl jsem vyhrát. Třetí kolo sice bylo strašné, první a druhé jsem ale vyhrál. Respektuji to však,“ vracel se k předvánočnímu utkání, po němž mu tak připadl bronz. U boxu ovšem hodlá Kocvelda zůstat i nadále. Díky trenérské licenci bude svůj čas trávit v Centru kontaktních sportů v Praze na Žižkově. „Máme tam spolek PlanetaBox, kde se bavíme a trénujeme. Pravidelně se scházíme v úterý a čtvrtek, k tomu ještě na osobní tréninky. Teď si dám stoprocentně dlouhou pauzu, je ale teoreticky možné, že bych se za rok nebo dva vrátil,“ vylíčil. Na prostějovské boxerské prostředí ale bude vzpomínat jen v dobrém, a když mu to vyjde, rád se přijede na souboje podívat. „Prostějov mi dal hodně. Jsou tam fajn fanoušci, kteří vás povzbuzováním okamžitě nakopnou, a také Peťa Novotný, jenž mi hodně pomohl. Boxovalo se mi tam skvěle, všechny je zdravím a snad se brzy uvidíme,“ vzkázal na Hanou ze středních Čech Emil Kocvelda.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...