Dobré odpoledne, dnes je neděle 16.6.2024
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

32 smithDo nejlepší basketbalové soutěže světa, slavné NBA, má nakročeno Jamar Smith (na snímku ještě v prostějovské výbavě). Bývalá opora Orlů podepsala v týmu Celtics dvoucestnou smlouvu a pere se o své místo v sestavě! „Udělám maximum, abych si v NBA zahrál,“ prohlásil Smith. Radost z toho mají i v prostějovském klubu. „Jamarovi to přejeme, je vidět, že sem chodí kvalitní borci,“ usmíval se Petr Fridrich, generální manažer Orlů.

Jak informujeme na straně 17 v pravidelné rubrice „Trhák týdne“, Jamar Smith má namířeno do věhlasné NBA! Byť už by se zdálo, že je ruka v rukávě, bývalé prostějovské křídlo zatím ještě nemá nic jistého.

Vedení slavného mužstva si v těchto dnech pouze pojistilo Smithovy služby za skromných podmínek. Hráč má garantovaný plat pouhých 25 tisíc dolarů. Tato částka ale může být mnohem vyšší, pokud se Jamar v prvním týmu udrží do 15. Listopadu. „V tom případě si vydělá více než čtyři sta sedmdesát tisíc,“ prozradil generální manažer BK Prostějov Petr Fridrich, který má ze Smithových výkonů velkou radost. „Je to výborné. Ukazuje se, že i z české ligy se dá dosáhnout na NBA. Angažmá v Mattoni NBL rozhodně neznamená, že by se za hráči zavřela voda a skauti na ně zapomněli,“ poznamenal Fridrich.

V průběhu srpna se největší opora Orlů v posledním mistrovského ročníku bude snažit vydržet v sestavě Bostonu, kde si pochvalují jeho střelecké schopnosti. „Je to opravdu velký střelec. Má to v sobě. Kromě toho je velice dobrý při zakládání akcí a přechodu na útočnou polovinu,“ tvrdí asistent Celtics Tyronn Lue na klubovém webu.

Přesto je možné, že Smith nakonec skončí na farmě v D-Legaue. Na tuto variantu přesto bývalý Orel nemyslí. „Snažím se zůstat do nejdéle v Bostonu,“ tvrdí Smith.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...