Dobré odpoledne, dnes je neděle 16.6.2024
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

30 eventsPodkošový hráč týmu Coors Events si na Hané vyzkouší první evropské angažmá. V celku českého vicemistra BK Prostějov podepsal smlouvu na jednu sezonu a stal se tak posledním kamínkem do mozaiky obměněného výběru kouče Zbyňka Cholevy.

„V minulé sezoně patřil opory svého týmu, který se po devíti letech probojoval do vyřazovací části elitní NCAA. V soutěži obsadil pětadvacáté místo a také v doskocích se dostal do třetí desítky,“ přiblížil novou posilu generální manažer BK Prostějov Petr Fridrich.
Default v uplynulém ročníku prestižní univerzitní ligy dal 1076 bodů a přidal 529 doskoků. „Je rychlý při práci s míčem, tvrdý v osobních soubojích a umí vystřelit z dálky. Bude naší velkou posilou,“ věří manažer.
Bývalí američtí basketbalisté Prostějova se po úspěšné sezoně rozprchli po Evropě. Svými výkony si vysloužili lukrativní smlouvy: Travis Peterson se upsal ukrajinské Goverle, Yemi Nicholson má zase namířeno do Polska.
„Je to realita. Nemohli jsme si je dovolit. V našich službách odvedli kvalitní práci a jsou ve své kariéře dál. Je to potvrzení, že náš skauting pracuje dobře. Proto doufáme, že Austin bude stejný případ,“ dodal Fridrich.

Pod košem tak mají basketbalisté Prostějova vystaráno. Trojici Pelikán, Švrdlík a Prášil doplnil americký podkošový hráč. „Chceme naši hru zrychlit. Tomu Default odpovídá. Naše hra bude nebezpečná,“ domnívá se Fridrich.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...