Dobré ráno, dnes je neděle 14.4.2024
svátek slaví Vincenc,
zítra Anastázie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pomalejší rozjezd basketbalistů v ligové soutěži není žádnou novinkou. V předchozích pěti ročnících měli po šesti odehraných zápasech pozitivní bilanci pouze v sezóně 2016/2017. V dalších sezónách dosáhli maximálně na vyrovnaný poměr vítězství a porážek. Současně ale ještě nikdy neměli po půltuctu zápasů na svém kontě pouze jediné vítězství.

„Bilance pro nás není vůbec příznivá. Dalo se čekat, že herně to na začátku sezóny nebude dokonalé, ale přece jen jsme věřili, že výsledky budou lepší. Dvakrát jsme prohráli o jediný bod, stačily dvě přesné střely a měli bychom na kontě tři výhry. Ale na to se historie neptá. Je to, jak to je a my se s tím musíme poprat,“ konstatuje střízlivě situaci trenér BK Olomoucko Predrag Benáček.
Zkušený kouč již před začátkem sezóny odhadoval, že začátek ligy nebude snadný. Po razantní obměně kádru se narušila sehranost týmu, který byl postupně doplňován. Přesto je jediné vítězství v šesti zápasech zklamáním. „Je to obehraná písnička, ale o osudech střetnutí se rozhoduje v obraně a tam děláme zbytečné chyby. Hráčům nechybí snaha. Přesto to zatím nestačí. Musíme se pod vlastním košem zlepšit, pak přijdou i výsledky,“ uvědomuje si Benáček.
Olomoucko není jediným týmem, který se trápí. Podobné problémy mají Svitavy. Tuři před sezónou mohutně posilovali, přesto se jim nedaří, ze šesti utkání vydolovali jedinou výhru.
„Musím přiznat, že ostatní kluby příliš nesleduji. Máme vlastních problémů dost. A nedívám se ani na tabulku. Vzhledem k velkému počtu odložených zápasů je stejně hodně nepřehledná. Potřebujeme se soustředit výhradně na sebe. Na vlastní výsledky, které potřebujeme vylepšit,“ dodává kouč BK Olomoucko.

 

Číslo:

16.7

Ani ne dvacetiprocentní úspěšnost mají v dosud odehraných šesti kolech Kooperativy NBL 2020/2021 basketbalisté BK Olomoucko.

 

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...