Dobré ráno, dnes je neděle 14.4.2024
svátek slaví Vincenc,
zítra Anastázie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Známé pravidlo, že zápasy vyhrávají především obrany, se potvrdilo také během duelu Olomoucka v Ostravě. Hosté se sice na polovině Nové huti trápili, ještě větší problém však měli pod vlastním košem, kde nedokázali ubránit větší počet akcí protivníka v řadě.

„Ostrava zaslouženě vyhrála, my jsme se prakticky celý zápas trápili v obraně, a když jsme pak chtěli zapnout, tak nám zase Ostrava odskočila,“ přiznal rozehrávač BK Olomoucko Lukáš Feštr.
Nová huť byla na útočné polovině dostatečně agresivní, a i když nebyla extrémně střelecky úspěšná, prala se o každou možnost k opakované střele. Třináct útočných doskoků proti pěti Olomoucka domácímu týmu hodně pomohlo stejně jako nadstandardní počet třiadvaceti asistencí. „Velmi pozitivně vnímám skutečnost, že jsme po celou dobu vedli a vedení jsme udržovali. Byla tam jen jedna pasáž, kdy jsme měli hluché místo, ale to bylo jen na chvíli,“ hodnotil duel křídelník Ostravy Juraj Páleník, podle něhož Nové huti pomohlo také nasazení pod vlastním košem. „Na obranné polovině jsme velmi dobře bránili, rotovali a dostali jen čtyřiasedmdesát bodů,“ těšilo Páleníka.
Olomoucko natáhlo sérii porážek na čtyři zápasy. Vyhrálo pouze v 1. kole v domácím zápase s Děčínem, od té doby ale sbírá porážky, přestože především s Nymburkem a Pardubicemi tým podal kvalitní výkon. „Poslední zápas v Ostravě si musíme rozebrat a nachystat se na středu, kdy nás čeká USK Praha. Věřím, že se to podaří a prolomíme sérii porážek a konečně vyhrajeme,“ doufá rozehrávač Feštr.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...